
Atkritumu apsaimniekošanā vajadzētu būt divpusēji izdevīgām līgumattiecībām – par to aizdomāties mudina gulbenietis Aivars Krūmiņš, vēršoties “Dzirksteles” redakcijā. Viņš uzskata, ka pašvaldības izraudzītais atkritumu apsaimniekotājs – SIA “Pilsētvides serviss” – līgumu ar klientiem ir veidojis tikai sev izdevīgu.
A.Krūmiņš par savu personisko pieredzi saka tā: ““Pilsētvides serviss” piestāda nepamatotus rēķinus. Darbu nedara. Un grib saņemt nepelnītu naudu.” Šajā sakarā A.Krūmiņš pat esot ar iesniegumu vērsies Valsts policijā. Viņš laikrakstam pauž neizpratni: “Vai pašvaldība arī ir ieinteresēta krāpt savus iedzīvotājus?”
A.Krūmiņs salīdzina šodienas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Gulbenē ar laiku, kad šo pakalpojumu vēl sniedza vietējā firma – SIA “Alba”. Toreiz, pēc A.Krūmiņa domām, viss bijis saprotami, bet tagad tā neesot.
“Tagad ir noslēgts tipveida līgums (ar SIA “Pilsētvides serviss” – red.), ka man tajā un tajā datumā ir jāizvelk sava “miskaste” (atkritumu konteiners – red.). Ja es “miskasti” neizvelku, tad es tāpat maksāju par to neizvesto “miskasti”,” stāsta A.Krūmiņš. Viņš esot piedzīvojis, ka prasa maksāt par neizvestu atkritumu konteineru. A.Krūmiņs pieļauj, ka viņš nav vienīgais Gulbenē, kurš piedzīvojis šādu situāciju. Tas mudina domāt – uzņēmums no daudziem gulbeniešiem prasa atlīdzību, kaut reāli pakalpojums nav noticis. Viņš secina: “Par ko ir jāmaksā? Par to, ka cilvēki ir parakstījuši līgumu, kurš ir uzrakstīts tikai priekš firmas.” A.Krūmiņš aicina atsaukties citus iedzīvotājus, kuriem arī ir līdzīgas pretenzijas par atkritumu izvešanu.
SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Ineta Ivašenko “Dzirkstelei” atbild: “SIA “Pilsētvides serviss” sniegs visu pieprasīto informāciju policijai, līdz ar to runāt par krāpnieciskām darbībām, mūsuprāt, ir pāragri. Ļausim policijai lemt par tālāko A.Krūmiņa iesnieguma virzību. Slēdzot līgumu, klienti ar savu parakstu apliecina, ka ir izlasījuši līguma noteikumus. Ar mums var sazināties telefoniski un rakstiski e-pastā, lai noskaidrotu jautājumus par grafikā paredzēto atkritumu izvešanu, par atkritumu izvešanas atteikšanu vai pieteikšanu. Par to ir minēts arī līguma noteikumos, kas katram klientam tiek iedoti kopā ar parakstīto līgumu. Tajos ir teikts, ka klients var mainīt izvešanu biežumu, konteinera tilpumu, konteineru skaitu, par to vienojoties ar mums. Un klienta pienākums ir veikt norēķinus saskaņā ar līguma nosacījumiem. Katrā ziņā mēs darām savu darbu un veicam pakalpojumu: plānojam maršrutus, braucam, tērējam resursus, laiku, tāpēc no klientiem arī vēlamies sagaidīt atbildību par līguma noteikumu ievērošanu – ziņot mums, ja atkritumu izvešana nav nepieciešama. Pretējā gadījumā rodas, piemēram, šāda situācija, ka iebraucam pie klienta divus kilometrus pa aizaugušu sliktas kvalitātes ceļu, kur apgriezties nav iespējams. Tad atpakaļgaitā atkritumvedēja transportlīdzeklis brauc šos divus kilometrus, tiek aplauzti spoguļi, noskrāpēti sāni, norautas bākugunis, jo ceļš netiek kopts. Koki, it sevišķi aukstajā laikā, nav lokani, un tiek nodarīti bojājumi transportlīdzeklim. Atkritumu izvešana pēc grafika ir jāatsaka, ja izvešana nav nepieciešama. Tomēr vēršam lasītāju uzmanību uz to, ka Gulbenes novada saistošie noteikumi nr.19 no 23.09.2010. noteica, ka atkritumu izvešana privātmājās Gulbenes pilsētā notiek ne retāk kā vienu reizi mēnesī. Šobrīd jaunie noteikumi nr. 14 no 23.07.2021. nosaka, ka izvešanas privātmājās pilsētā notiek ne retāk kā vienu reizi trīs mēnešos. Klienta Aivara Krūmiņa īpašumā pēdējā atkritumu izvešana ir notikusi 2019.gada septembrī. Un uzsveram vēlreiz, ka atkritumu izvešanas grafika maiņa ir iespējama, tikai jāsazinās ar mums, tad kopīgi meklēsim veiksmīgāko risinājumu.”
– Diāna Odumiņa