
Ne šauri partijas rebēm/interesēm un ambīcijām

Laima Kota, latviešu rakstniece Turcijā: “Neesmu vēl visu sarakstu izpētījusi. Kā saka, vēlēšanas ir kā krosa skriešana – negaidīti kāds atskrējis pirmais. Ir, kas turējušies barā, un vēl ir tādi, kas pazuduši mežā un nav tikuši līdz finišam. Brīnos par dažiem, kas ietikuši Saeimā, jo izglītības viņiem nav. Tāpat kā daudzus, mani interesē, kāds būs pirmais veikums. Iepriekšējais sasaukums kā pirmo darbu veica – paaugstināja sev algas, līdz ar to parakstot sev nāves spriedumu. Ir deputāti, kurus pazīstu personīgi, un zinu, ka viņi patiesi strādās ne šauri partijas rebēm/interesēm un ambīcijām, bet Latvijas labā.”
Šlesers vismaz neslēpās atšķirībā no Lemberga

Andris Gals, Gulbenes uzņēmējs: “Pēc vēlēšanu rezultātiem var spriest, kā ir sadalījusies mūsu pašu sabiedrība. Tie, kam šķiet, ka nemaz nav tik slikti; tie, kas cer uz pārmaiņām; radikāli noskaņotie (viss ir slikti, visu vajag mainīt). Krievvalodīgo daļa no “Saskaņas” vēlētājiem pārgāja pie politiskās partijas “Stabilitātei!”, tā nodrošinot krievvalodīgo intereses Saeimā. No diviem radikāli noskaņotajiem politiskajiem spēkiem – “Latvija pirmajā vietā” un “Katram un katrai” – lielāko daļu izdevās pārvilināt Aināra Šlesera partijai. Šlesers vismaz neslēpās atšķirībā no Lemberga, kurš pat nekandidēja vēlēšanās, kaut arī ir savas partijas – Zaļo un Zemnieku savienības – “lokomotīve”. Jāpiemin arī “Apvienotais saraksts”, kura līderi Uldi Pīlēnu arī nevarēja atrast balsošanas biļetenos. Un rodas jautājums, kas vadīs Saeimas frakciju? Un kādu atbildību uzņemas tās vadītājs? “Konservatīvie” un “Attīstībai/Par!” laikam bija sevi izsmēluši. Tagad jāgaida, kā izveidosies koalīcija. Tajā būs trīs partijas, kas pie šāda salikuma dos līdzīgas varas sviras katram. Tas, protams, izdevīgi būs “Apvienotajam sarakstam” un Nacionālajai apvienībai. Ja pie šīs trijotnes pievienosies arī “Progresīvie”, tad četrotnes ansambli diriģēs “Jaunā Vienotība”.”
Vēl jau Aivara Lemberga “stipendiāti” ir politikā

Guntis Blūms, seniors no Daukstu pagasta: “Iznākumu vērtēju diezgan pozitīvi. Krišjānis Kariņš ir novērtēts. Viņš ir ļoti kulturāls cilvēks. Neviens cits iepriekš valdību nebūtu noturējis tik ilgi, jo četros gados bija daudz visādu problēmu. Labāk vai sliktāk, bet galā tika. Tagad jau visi gudri pārmest visu ko viņam, bet neviens cits neuzņēmās atbildību. Arī Artis Pabriks neuzņēmās, kaut viņam arī bija iespēja. Šajās vēlēšanās arī skaidri iezīmējās, un vismaz mēs tagad zinām, cik liela mums ir tā saucamā “piektā kolonna” (valsts pilsoņi un iedzīvotāji, kas kara gadījumā ir gatavi sadarboties ar ienaidnieku – red.).
Daži pašu vainas pēc neiekļuva 14.Saeimā. Piemēram, “Attīstībai/Par!”, manuprāt, neiekļuva Saeimā tāpēc, ka A.Pabriks priekšvēlēšanu laikā sāka brukt virsū premjeram Krišjānim Kariņam. Kopā ir strādājuši, bet te pēkšņi pasaka – viņš ir “bremze”, bet es esmu tāds. Tā ir nelietība, kas cilvēkiem nepatīk. Un pareizi ir. Nedod Dievs! Tāds jebkurā brīdī otru var nodot savu interešu dēļ. Laikam A.Pabriks pēc rakstura ir tāds. Par “Konservatīvajiem” – es būtu gribējis, lai viņi iekļūst Saeimā. Laikam jau paši kaut kur ir kļūdījušies. Labi, ja koalīcijā neņems Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS). Redz, vēl jau Aivara Lemberga “stipendiāti” ir politikā. Tos jau viņš tur īsā saitītē, un tie nekad nedrīkst atteikties, jo tūlīt parādīsies informācija, cik viņi naudas ir ņēmuši. Tur jāpagaida, kad tie (politiķi – red.) aizies vai nu pie Dieva, vai vismaz prom no politikas. Bet pagaidām šie politiķi nosaka toni un viņi nedrīkst iet projām no A.Lemberga. Taču neuzskatu, ka visi, kas balsoja par ZZS, balsoja par A.Lembergu. Balsoja par lauku interesēm. Hipotētiski tā varētu būt.”
- Diāna Odumiņa