
6.novembrī sakāvušās Gulbenes novada vidusskolas pamatskolas vecuma posma skolnieces. Vienai meitenei bijis sasists deguns, bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība.
Skolniece bija nogādāta steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Gulbenē, kur mediķi konstatēja deguna kaula lūzumu, “Dzirkstelei” apstiprina Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa. Vecāki uzrakstījuši iesniegumu Valsts policijai – liecina “Dzirksteles” rīcībā esošā informācija.
“Ir reģistrēts tāds notikums. Notiek apstākļu skaidrošana,” laikrakstam apliecina Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Rūta Smilga.
Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, ka 6.novembrī starpbrīdī kāda 9.klases skolniece, neaprēķinot savu spēku un neapdomājot sekas, iesita 7.klases skolniecei. Cietusī meitene tika pavadīta līdz skolas medmāsai, kur tika sniegta atbilstoša palīdzība. “Šobrīd ir zināms, ka verbāls konflikts starp abām meitenēm ir iesācies jau piektdien, 3.novembrī,” saka D.Kablukova.
Izglītības iestādes vadība strādā, lai noskaidrotu apstākļus, pedagoģiskā personāla rīcības profesionalitāti un to, vai situāciju bija iespējams novērst. “Priecē ziņa, ka cietusī jau ir atgriezusies skolā un turpina mācības,” stāsta D.Kablukova.
Viņa arī norāda, ka nav pamata apgalvot, ka lielā skolā, kurā mācās daudz skolēnu, ir lielāks risks vardarbībai. Arī skolās, kurās mācās 60 līdz 150 skolēni, starp skolēniem rodas domstarpības, kas reizēm tiek risinātas, fiziski ietekmējot vienam otru.
“Būtiska loma ir klases audzinātāja un priekšmetu skolotāju spējai savlaicīgi pamanīt un strādāt ar iespējamiem konfliktiem, atbalsta personāla pieejamībai saasinātās situācijās un ģimenes ieinteresētībai meklēt palīdzību gadījumos, kad bērns pārāk bieži kļūst par upuri, kā arī gadījumos, kad viņu bērns problēmas risina, emocionāli un fiziski pazemojot skolasbiedru,” uzsver D.Kablukova.
Savukārt ārste S.Drubiņa “Dzirkstelei” saka, ka šādi gadījumi, kad nepilngadīgajiem, kuri cietuši kautiņā, jāsniedz palīdzība, ir, bet tas nav bieži. Biežāk pēc palīdzības steidzamās medicīniskās palīdzības punktā vēršas pieaugušie, kuri guvuši sadzīves traumas.
– Diāna Odumiņa, Inita Savicka