
Piektdien, 10.novembrī, īsi pirms darbdienas beigām “Dzirkstelei” piezvanīja gulbenieši no Vidus ielas un lūdza palīdzēt atrisināt problēmu.
Viņi stāstīja par vecu, kurlu mājas kaķi, kurš uzskrējis eglē, ņaud un netiek pats lejā kopš iepriekšējās dienas vakara. Iedzīvotāji esot nepārtraukti zvanījuši dienestiem – glābējiem, policijai, bet viņi atteikušies palīdzēt.
Aptuveni pulksten 16.30, kad notikuma vietā bija “Dzirkstele”, ieradās arī pašvaldības policija un Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure. Viņi apzināja situāciju. I.Žeigure divreiz zvanīja glābējiem, līdz viņi pirms pulksten 18.00 kaķi nocēla no egles un nodeva saimniekiem.
Svarīgi šajā situācijā bija zvanīt tieši uz tālruni 112, nevis kādu citu, jo, iespējams, iedzīvotāji ir zvanījuši uz dažādu dienestu numuriem – “Dzirkstelei” skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa. Viņa arī skaidro, ka glābēju dispečerdienesta uzdevums ir vispirms skaidrot iedzīvotājiem, ka kaķi mēdz kāpt kokos un ka parasti viņi tiek lejā saviem spēkiem, kā arī, ka iedzīvotāji var izmantot visas viņiem pieejamās iespējas, lai atrisinātu šo situāciju bez dažādu dienestu iejaukšanās.
Savukārt iedzīvotājiem svarīgi, zvanot uz 112, izstāstīt visu situāciju saprotami. S.Vējiņa teic – ja dzīvnieks ir bezpalīdzības situācijā, ja paši iedzīvotāji nevar šo situāciju atrisināt, ja šī situācija kaitē cilvēku psihiskajai veselībai, tad vēl jo vairāk glābēji obligāti dosies palīgā. Svarīgi arī saprast to, ka no citiem faktoriem būs atkarīgs, cik ilgi jāgaida glābēju ierašanās. Piemēram, varbūt ir vēl citi izsaukumi.
Konkrētajā gadījumā, kā skaidro S.Vējiņa, glābēji reaģējuši, kad izsaukums par kaķi kokā Gulbenē, Vidus ielā, bijis saņemts no Valsts policijas. Piebraukt pie koka, kurā bija uzrāpies kaķis, bijis sarežģīti. Nācies zāģēt šķērsli – citu koku.