
IR IESTĀJIES PAVASARIS, un Gulbenē paveras ne visai tīkams skats. Ir tik daudz nesakārtotu lietu, ka bail skatīties! Mūsu pilsētā braukšanas prasmi apgūst topošie autovadītāji no pašu un apkārtējo kaimiņu novadiem, taču ceļa zīmes sagāzušās, vairākās vietās arī luksofori nebūt nav tie taisnākie. Šo lietu sakārtošana prasa minimālus ieguldījumus. Vai tiešām grūti savest kārtībā kaut ko tik elementāru? Par mums taču smejas, jo dažas ceļa zīmes krīt cilvēkiem uz galvas. Vai tad mēs to neredzam vai vienkārši tā esam pieraduši, ka neievērojam to? Tas, protams, nerada bīstamu situāciju, taču ir vietas, kur traumas var gūt ātri vien.
Kādas ir kāpnes un pagalms pie Rīgas ielas “Maximas”? Bērniem, kas gaida autobusu uz Stāķiem, akmeņi krīt uz kājām no tās atbalsta sienas, jo tie ir pilnībā sadrupuši. Vai tiešām uzņēmējam nav jāsakārto sava teritorija? Ja uzņēmējs to nedara pats, tad pašvaldībai jābūt mehānismam, kā to sakārtot. Tikai to neviens nedara, jo negrib cīnīties par sakoptu vidi. Ja kas tāds būtu Alūksnes centrā, tad viņu domes vadība jau sen nesēdētu savos krēslos. Mums pilsētā nav saimnieka. Vai tad nevar atrast vienu kārtīgu vīru vai sievu, kuram tas rūp, kurš netērētu laiku brīdinājuma vēstulēm un negaidītu atbildes, bet gan runātu aci pret aci un rīkotos?
Ar uzņēmējiem ir jāstrādā, lai sakopj savus īpašumus. Nākotnes ielas “Top!” veikala aizmugure šausmu skatā! Ēkai, kurā atrodas veikals “Labais”, aptieka un citi mazāki veikali un uzņēmumi, ir trīs veidu apdares materiāli fasādei, kaut kas pielāpīts, kaut kas labots, un tas pašā pilsētas centrā! Bērni izaug tādā vidē un pie tā pierod. Ko no viņiem prasīt? Tie, kuri to saprot un kurus tas neapmierina, paceļ cepuri un dodas uz Angliju.
Es teiktu, ka kopš Nikolaja Stepanova laikiem pilsētā nav bijis kārtīga saimnieka. Es saku jaunajiem, kas ir 30+, lai iet politikā, lai nāk ar savu redzējumu un gribu strādāt, citādāk nekā nebūs! Lai attīsta pilsētu, lai attīsta novadu! Varbūt tad lietas sakustēsies ātrāk un beidzot tiks iztīrīts Dzirnavu dīķis, pie kura es dzīvoju, jo pirmie solījumi to darīt bija jau pirms trīsdesmit gadiem. Tai dīķī taču ir liela daļa privātmāju notekūdeņu. Daudzi grēko, jo nav taču naudas, lai ūdeni un kanalizāciju dabūtu mājā. Jānāk pretī tiem iedzīvotājiem. Jādabū tos divus pievadus līdz mājas pamatiem ar līgumu, ka iedzīvotājs pieslēgsies, un tad būs tīrāka pilsēta un “Gulbenes Energo Serviss” varēs pelnīt. Pilsēta ir mūsu visu, un katrs var dot savu ieguldījumu tās sakopšanā, tikai nevar teikt “ai” un atmest ar roku.
— Imantu Sprudzānu uzklausīja Gatis Bogdanovs