
6.aprīlī Gulbenes mūzikas skola savus 65 gadu jubilejas svētkus uzsāka ar pateicības pasākumu-koncertu skolas bijušajiem un esošajiem darbiniekiem, kuru sarūpēja skolas absolventi.
“Tā bija mana ideja iepriecināt ar šādu koncertu bijušos un esošos skolas darbiniekus. Absolventi to atbalstīja, un man šķiet, tas bija ļoti vērtīgi. Darbiniekus izdevās iepriecināt! Arī absolventi teica, ka šis bija ļoti jauks pasākums – sirsnīgs un ģimenisks,” laikrakstam saka Gulbenes mūzikas skolas direktore Ilona Matīsa.
I.Matīsa “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd Gulbenes mūzikas skolā mācās aptuveni 160 audzēkņi, skolā ir 39 darbinieki, no kuriem 29 skolotāji.
Jubilejas koncerts – 31.maijā
“Cik gan bieži mūzikas skolas skolotāji un tehniskie darbinieki var justies kā jubilāri un reizē baudīt svētkus un atpūsties? Esam raduši svētkus, skaistus koncertus radīt citiem. Taču esam pelnījuši arī šādus svētku mirkļus, kad varam klausīties skaistu mūziku, pabūt kopā, kavējoties atmiņās vai priecājoties par šodienu, baudīt mūsu absolventu koncertu un kopīgos svētkus.
Mūsu skola līdzīgi kā cilvēka mūžs gājusi cauri dažādiem laikiem – vēsturiski, politiski, piedzīvojusi vieglākus un grūtākus laikus, panākumus un pārmaiņas, paaudžu maiņas kolektīvā un audzēkņos. Šo 65 gadu laikā piedzīvoti neskaitāmi koncerti, audzēkņu un kolēģu sasniegumi konkursos, skatēs, festivālos, organizēti pasākumi, autorkoncerti, meistarklases, skaistas ekskursijas un kopā būšanas brīži,” stāsta I.Matīsa.
Vislielāko paldies viņa saka Gulbenes mūzikas skolas bijušajiem un esošajiem skolas darbiniekiem, un uzsver, ka cilvēka mūžs ir vērtīgs, ja esam spējuši atstāt paliekošas pēdas – nodevuši savas spējas un talantus nākamajām paaudzēm un atstājuši skaistas atmiņas līdzcilvēku sirdīs. “Mūsu lielākā vēlēšanās, lai Gulbenes mūzikas skola vienmēr būtu vajadzīga mūsu novada bērniem!” saka I.Matīsa.
Viņa saka paldies Gulbenes mūzikas skolas fantastiskajiem absolventiem: Ilzei Kundziņai, Gerdai Dazartei, Velgai Polinskai, Alisei Dzērvei, Annijai Iļjenko, Rihardam Plešanovam, Viesturam Grapmanim un Markum Matisonam ar grupu par dāvāto koncertu, atmiņu stāstiem un apsveikumiem! “Paldies arī mūsu skolas absolventei Aijai Dzērvei par pasākuma vadīšanu un svētku noskaņas radīšanu! Lepojamies, ka esam Gulbenes mūzikas skolas saime!” uzsver I.Matīsa.
I.Matīsa ikvienu aicina uz Gulbenes mūzikas skolas 65 gadu jubilejas koncertu 31.maijā pulksten 17.00 Gulbenes kultūras centrā, kur muzicēs Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī draugi no Rapinas mūzikas skolas un A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas.
Gandarījums un prieks
Mūzikas skolas skolotāja Lūcija Brice pēc jubilejas koncerta “Dzirkstelei” atzīst, ka jauki bija redzēt, satikt un dzirdēt muzicējam skolas absolventus. “Prieks par viņiem! Gandarījums un prieks redzēt viņu izaugsmi un attieksmi, profesionalitāte ir jūtama. Viņi paši kā cilvēki nav mainījušies ir atsaucīgi un ļoti jauki,” saka L.Brice.
Absolvents Markus Matisons arī laikrakstam atzīst, ka jauki bija satikt skolotājus un parunāties, kā viņiem tagad sokas ar jaunajiem audzēkņiem. “Var redzēt, ka skolotājām patīk darīt to, ko viņas dara. Un mani priecē, ka mūs uzaicināja uz šo koncertu. Paldies Ilonai Matīsai par uzaicinājumu spēlēt šajā koncertā, kurā muzicēju ar savu grupu “Cita dimensija”,” saka M.Matisons.
Viņš novēl vēl ilgi pastāvēt Gulbenes mūzikas skolai! “Novēlējums skolotājiem – mēģināt ne tikai teorētiski un praktiski pieiet mūzikas mācīšanai, bet arī censties ieinteresēt, aizraut skolēnus, ka tas ir forši, un rādīt piemērus, atskaņojot, ko spēlē pasaules zināmi mūziķi, jo tas patiešām iedvesmo īstos cilvēkus!” uzsver M.Matisons.
Viņš atminas, ka pats gan Gulbenes mūzikas skolā nebija tas labākais skolēns un piemērs, jo negribēja iet uz klavieru nodarbībām, solfedžo, negribēja mācīties. “Domāju, kam man to vajag? Domāju, tā ir arī citiem, bet tad sanāk, ka skolēns iestājas kādā mūzikas vidusskolā un turpina nodarboties ar mūziku. Liels paldies manām solfedžo skolotājām, īpaši klavieru skolotājai Ivetai Putniņai! Klavierspēles iemaņas man vēl joprojām ir nepieciešamas. Paldies arī skolotājai Laurai Anžei par to, ka sagatavoja mani mūzikas vidusskolai, jo pirms tam manas zināšanas nebija tik stipras. Un paldies Gulbenes novada pašvaldībai, ka skolai ir jauna fasāde. Esmu priecīgs, ka mūsējie domā arī par mūziku un muzikālo izglītību,” saka M.Matisons.
Gulbenes mūzikas skolas vēsture
Gulbenes mūzikas skola dibināta 1959.gadā. Mācību darbs tika uzsākts Gulbenes 7-gadīgās skolas telpās. No 40 mācīties gribošiem audzēkņiem tika uzņemti 25, talantīgākie – 7 līdz 10 gadus veci bērni. Tika atvērta vakara nodaļa, kurā mācījās arī pieaugušie. Vecākajam audzēknim bija 40 gadi. Audzēkņi apguva klavieru, vijoles, akordeona un pūšamo instrumentu spēli. Zīmīgi, ka iestājeksāmenu pirmais kārtoja Andris Baumanis – vēlāk izcils vijolnieks un pasniedzējs. Mūzikas skolas pirmā direktore bija Astrīda Rutka. Ar vienu iedalīto telpu Gulbenes 7-gadīgajā skolā mācībām bija par maz. Pilsētas vadība iedalīja divus kabinetus pilsētas centrā – jaunuzceltajā kultūras namā un Gulbenes 2.vidusskolā. 14 gadus mācības noritēja trīs dažādās pilsētas ēkās.
Vienu mācību gadu, tas ir, 1961./1962. – skolu vadīja Andrejs Baumanis. No 1962. līdz 1974.gadam skolas direktors bija Vilnis Beitiks. Nodarbības dažādās pilsētas ēkās ļoti apgrūtināja mācību darbu, tādēļ tika rasta iespēja uz vecās dzelzceļa poliklīnikas pamatiem būvēt jaunu skolu. 1973.gada 1.septembrī svinīgi tika atklāta jaunā Gulbenes Bērnu mūzikas skola Sarkanarmijas ielā 43 (šobrīd – O.Kalpaka 43). No 1973. līdz 1978.gadam skolu vadīja Alberts Pavlovskis, kurš lielu uzmanību veltīja skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai. Ar 1978.gadu (turpmākos 37 gadus ) skolu vadīja Austra Veikšāne. Īpaša vērība tika veltīta tam, lai Gulbenes Bērnu mūzikas skolas sasniegumi tiktu pamanīti Latvijas mērogā. Vēlāk – arī aiz mūsu zemes robežām. Skolā tika dibināti jauni kolektīvi – zēnu koris, pūtēju orķestris, kamerorķestris, vijolnieku ansamblis, akordeonistu ansamblis, dažādi kameransambļi. Darbojās pedagogu vokālais ansamblis. Tika atvērta zēnu kora klase. No 2015.gada septembra skolu vada direktore Ilona Matīsa.
AVOTS: GULBENES MŪZIKAS SKOLA
Bija patiess prieks satikt savus skolotājus
BIJA PRIEKS, ka tiku uzaicināta uz Gulbenes mūzikas skolas 65 gadu jubilejas koncertu. Kopā ar Gerdu Dazarti un Ilzi Kundziņu atskaņojām P.Juona “Melanholiju” un “Grotesku deju” no cikla “Silueti”. Bija patiess prieks satikt savus skolotājus, lai arī visiem nebija iespējas ierasties. Tomēr jauki parunājām, gremdējāmies atmiņās un atsaucām prātā arī kādus aizmirstus notikumus. Gulbenes mūzikas skola, protams, manā dzīvē ieņem lielu lomu – man tomēr ir maģistra grāds mūzikā. Mūzikas skolā aizvadīti 9 gadi, un šis laiks bijis bagātīgs un raibs. Sākot no “nosūtījumiem” uz skolotāju istabu, lai izmācītos mājās uzdoto, un milzīgām jautājuma zīmēm dienasgrāmatas vērtējumu ailītē, līdz koncertiem ar orķestri, vijolnieku ansambļa piedzīvojumiem un draudzību. Par to varētu stāstīt stundām un dienām, bet ticu, ka katram absolventam ir šādi stāsti. Galu galā jau rezultāts tika sasniegts – skolotāju neatlaidības izskolota, iestājos Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un pēc tam arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Starp citu – savā vidusskolā jau piekto gadu arī pati strādāju par vijoļspēles pasniedzēju!
— Gulbenes mūzikas skolas absolvente Velga Polinska
Paldies par brīnišķīgi noorganizēto pasākumu!
Paldies Gulbenes mūzikas skolas direktorei Ilonai Matīsai un viņas komandai par brīnišķīgi noorganizēto pasākumu un par aicinājumu piedalīties! Bija ļoti patīkami būt klāt Gulbenes mūzikas skolas svētku reizē! Absolvēju skolas Lizuma klavieru klasi (klavieres pie Māras Aizupietes, teorija pie Anitas Ledaines, 9.klasē klavieres – pie Līgas Kļaviņas), tādēļ atmiņas vairāk saistās tieši ar Lizumu, bet Gulbenes skolu, tās pedagogus iepazinu vēlāk, turpinot mūzikas izglītības gaitas Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kad uz Gulbeni braucu “apspēlēt” eksāmenu programmas. Tādēļ ļoti interesanti bija paklausīties tieši Gulbenes skolas absolventu atmiņas pēc katra priekšnesuma – ar ko viņiem saistās skola, mācību laiks, varbūt nedaudz salīdzināt ar savu pieredzi. Koncerts bija ļoti sirsnīgs, ar baudu noklausījos citu mūziķu priekšnesumus. Bija prieks muzicēt ar vijolniecēm Velgu Polinsku un Gerdu Dazarti.
– Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe Ilze Kundziņa







