
Pagājušajā sestdienā Gulbenes stadionā notika informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām!”, ko sakarā ar kampaņu “72 stundas. Kā rīkoties krīzes gadījumā” organizēja Aizsardzības ministrija un Zemessardze sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību.
Aicināts bija ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlējās zināt, kā rīkoties jebkuros ārkārtas gadījumos, pilnveidot savas teorētiskās zināšanas un pat iesaistīties praktiskās nodarbībās. “Dzirkstele” novēroja, ka apmeklētāju nebija daudz, tomēr jautājumu netrūka un daudzi savus spēkus izmēģināja piedāvātajās aktivitātēs.
Sastaptie gulbenieši Andra Puļļa, Kristīne Fjodorova un Andris Martuzāns atzina, ka informatīvā diena ir bijusi interesanta un noderīga.

“Šis pasākums man deva ļoti, ļoti daudz jaunu zināšanu. It sevišķi jau par to, kam jābūt sagatavotam mājās, ja pienāk tā krīzes situācija. Visas šīs lietas neaizņem daudz vietas un neprasa lielus līdzekļus. Katrs mājās atradīs stūrīti vai plauktu, kur to glabāt, un mēs jutīsimies drošāki visādiem gadījumiem, jo mēs neviens nezinām, kas var atgadīties jau rītdien. Daudz kas jau, protams, bija zināms, bet bija arī lietas, ko dzirdējām pirmoreiz. Es personīgi nekad agrāk nebiju dzirdējusi par ūdens attīrīšanas tabletēm, izrādās, ir arī tādas. Vai to kādreiz nāksies izmantot, nezinu, bet sapratu, ka vismaz tam minimumam, tai pamatpakai ir jābūt katram cilvēkam. Mēs arī piedalījāmies zināšanu spēlē, ko piedāvāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, un testu veicām bez kļūdām, jo ir jau lietas, kas ir loģiski saprotamas un zināmas, bet arī tās nenāk par sliktu kādreiz atkārtot. Taču pieļauju, ka jauniešiem un bērniem viens otrs jautājums liktos sarežģīts,” savu viedokli pauda K.Fjodorova.

Savukārt A.Martuzāns uzsvēra, ka gataviem ir jābūt visām likstām. “Katastrofas jau var būt dažādas, un visiespējamākās no tām ir saistībā ar plūdiem un vētrām. Mēs redzam, ka plūdi Latvijā nemaz nav tik neierasta lieta un no tā mēs neviens neesam pasargāti. Kas attiecas uz militāru iebrukumu vai visu, kas ar to saistīts, tad tam es īsti neticu, tomēr pārliecības, ka tas nekad nenotiks, man īsti nav. Es ceru, ka man to visu nekad dzīvē nevajadzēs, bet tomēr par šīm lietām mums ir jābūt zinošiem,” teica A.Martuzāns.
Iedzīvotāji tika aicināti mājās turēt gatavībā ārkārtas gadījumu somu, lai, dodoties prom no mājokļa, viss nepieciešamais tiktu paņemts līdzi. Tāpat tika skaidrots, kā rīkoties ķīmiska piesārņojuma gadījumā, sprādzienbīstamu priekšmetu atrašanas gadījumos un kur saņemt palīdzību un uzticamu informāciju, kas mūsdienās nebūt nav mazsvarīgi. Skaidrojumus iedzīvotājiem sniedza Valsts policijas, pašvaldības policijas, Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji.
Gulbeniete Gunta, kura nevēlējās nosaukt savu uzvārdu, pasākumu apmeklēja kopā ar savu jauno paaudzi un teica, ka atrast sev nodarbi vai iegūt jaunas zināšanas šeit varēja katrs apmeklētājs.
“Nu principā jau šis pasākums interesēja gan pašu, gan jauno paaudzi, un viss, ko šeit redzējām un dzirdējām, ir noderīgs jebkurā vecumā. Mazajām jau tikai vajadzēja padalīties ar info, ka ir tāds pasākums, viņas jau uzreiz bija gatavas nākt. Daudz ko jaunu uzzināju par armiju, un tagad ir daudz lielāka izpratne par to, kā jārīkojas krīzes situācijās. Es domāju, ka pasākums bija ļoti noderīgs un šis laiks nebūt nav pavadīts velti,” sacīja Gunta.

#SIF_MAF2024 #stiprakopienastipravalsts

Projektu “Stipra kopiena – stipra valsts 2024” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.



















