Otrdiena, 15. jūlijs
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
weather-icon
+20° C, vējš 2.03 m/s, Z vēja virziens
Dzirkstele.lv ikona

Gulbenes novada vidusskolas skolotāja: “Ir pacēlums un milzīgs gandarījums!”

GULBENES NOVADA vidusskolas 12.g klase. Skolēni, kuri vidusskolas posmā izvēlējās matemātikas un tehnoloģiju novirzienu. Par savu audzināmo klasi skolotāja Aivija Grīnberga saka: “Viņi ir dažādi.” FOTO: GATIS BOGDANOVS

Gulbenes novada vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotājai Aivijai Grīnbergai šis mācību gads ir noslēdzies skaisti – viņas audzināmā 12.g klase uzvarēja “Čē Čē Čempionātā” un jau šīs nedēļas izskaņā svinēs izlaidumu, savukārt 5.b klases meitenes ieguva 2.pakāpes diplomus pētījumu konkursā “Vēsture ap mums”.

“Ir pacēlums un milzīgs gandarījums!” par panākumu “Čē Čē Čempionātā” priecājas A.Grīnberga. Viņai vairākkārt ir nācies atbildēt uz jautājumu, kā tas viņiem ir izdevies, ņemot vērā to, ka konkursā piedalījās daudz skolu un klašu. A.Grīnbergas audzināmā klase pierādīja, ka spēj būt saliedēta un strādāt kopā kā vienota komanda, lai sasniegtu mērķi.

Viņi to spēja!

“Bija jāiegulda daudz darba, lai vispār tiktu “Čē Čē Čempionāta” finālā. Bija daudz dažādu mājasdarbu, kas jāveic. Savukārt finālā, lai uzvarētu, vajadzēja stiprus, ātrus un veiklus jauniešus. Arī ar iepriekšējo audzināmo klasi vairākas reizes biju finālā, bet klasē pārsvarā bija meitenes un, lai kā viņas centās, tomēr spēka ziņā, lai uzvarētu, vajag vairāk. Tad šajā reizē resurss mums bija, vajadzēja tikai izdoties. Ja saliek prātu ar spēku kopā, tad rezultātam vajadzēja būt. Mēs braucām ar domu, ka varētu uzvarēt. Bija arī pārliecība, jo pagājušajā gadā mums veicās labi – 8.vieta. Toreiz mums neizdevās pēdējais uzdevums finālā, līdz ar to vieta nebija augstāka. Fināla uzdevumi – kāpšana klintī, stafetes caur piepūšamajām atrakcijām – vērsti vairāk uz veiklību, ātrumu un arī uz spēku. Bijām arī norunājuši, ka neesam tikai atbraukuši paskatīties. Bet vienalga uzvara – tas bija pārsteigums! Šogad mums ļoti labi veicās. Jaunieši piedalījās ar azartu, un rezultātu deva komandas komplektēšanas māksla. Viņiem bija jāierauga, kurš ko var izdarīt. Tā ir liela māksla, un viņi to spēja – nevis domāt katrs par sevi, bet kopā kā komanda, lai sasniegtu mērķi. Skolēni prot komandā saliedēties. Prieks par viņiem!” uzsver skolotāja.

Lai notic paši sev!

Eksāmenu sesija ir noslēgusies, un šajā nedēļas izskaņā divpadsmitie svinēs atvadas no skolas. A.Grīnbergai kā klases audzinātājai ir tikai viena doma – lai viņiem viss dzīvē sanāk! Lai viss izdodas, kā viņi to ir iecerējuši! Lai ir mērķis, uz ko tiekties, un spēj to arī sasniegt!

“Klasē ir daudz jauniešu, kas zina, ko viņi darīs vai ko gribētu darīt, un tas ir svarīgi. Galvenais, lai nenobīstas pie pirmajām grūtībām, bet lai dara! Resurss ir! Svarīgi, lai notic paši sev! Vidusskolā skolotājs var tikai atbalstīt vai palīdzēt noturēt ceļu virzību. Mēs katrs veidojamies ļoti individuāli, bet lai viņiem ir pārliecība!” vēl skolotāja.

Viņa arī atzīst, ka eksāmenu sesija ir bijusi gara. Tā sākās jau 13.maijā. “Pagājušajā pirmdienā mums bija neliela klases sapulce. Bija jūtams skolēns sagurums. Kas attiecas uz eksāmenu rezultātiem, protams, eksakto priekšmetu eksāmenu rezultāti rada bažas. Ir skolēni, kas ir pārliecināti par saviem rezultātiem, bet, protams, riski arī ir, tomēr es ceru, ka būs labi,” saka A.Grīnberga.

Nekas tā nemotivē kā rezultāts

Vēl viens priecīgs notikums – valsts konkursā “Vēsture ap mums”, kura mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas par Latvijas vēsturi un stiprināt viņu pētniecības prasmes, 4. līdz 6. klašu grupā 2.vietu ieguva 5.b klases skolnieces Loreta Nīmante un Denīze Dreiškena kopā ar skolotāju A.Grīnbergu.

RADOŠĀ DARBA “Līkā iela Gulbenē” 2.vietas ieguvējas Gulbenes novada vidusskolas 5.b klases skolnieces Loreta Nīmante (no labās) un Denīze Dreiškena. FOTO: “FACEBOOK.COM”/GULBENES NOVADA VIDUSSKOLA

“Šis konkurss notiek jau 22.gadu. Skolēniem ir mācību priekšmets “sociālās zinības un vēsture”, līdz ar to piedāvāju piedalīties, lai arī jaunāko klašu skolēni aizdomājas par pētniecību. Arī pēc mācību programmas 4. un 5.klasē skolēniem ir jāveic nelieli pētnieciskie darbi, un viņi jau mācās to darīt. Piedāvāju klasē, ka ir iespēja, un, ja kāds atsaucas, es vienmēr atbalstu. Denīze un Loreta vēlējās mēģināt piedalīties šajā konkursā, un viss izdevās ļoti labi. Tā kā skolēnu darbu konkursa temats šogad bija “Iela un tās nosaukums”, tad bija jāizpēta kāda iela, un meitenes pētīja Līko ielu, kurā atrodas arī skolas ēka. Sākām ar to, kas tuvumā,” stāsta skolotāja.

Lai veiktu pētījumu, skolnieces kopā ar skolotāju apmeklēja gan Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, gan devās uz Gulbenes novada bibliotēku. Savācot nepieciešamos materiālus un izstaigājot šo ielu no viena gala līdz otram, pētot, kā tā mainījusies daudzu gadu laikā, tika izveidots radošs darbs prezentācijas veidā.

6.maijā Rīgā Latviešu biedrības namā notika skolēnu projekta darbu konkursa “Vēsture ap mums” prezentācija, kurā piedalījās arī Gulbenes novada vidusskolas skolnieces ar savu skolotāju. “Tad, kad darbs tika izvēlēts prezentēšanai Rīgā, tad jau bija skaidrs, ka tas ir uzrakstīts labi. Un iegūtā 2.vieta – tas ir ļoti labs rezultāts, jo, darot darbu, ir svarīgs gan rezultāts, gan pieredze! Darām ne jau tikai darīšanas pēc. Nekas tā nemotivē kā rezultāts. Ja ir rezultāts, tad skolēns vēlas darīt arī turpmāk,” ir pārliecinājusies A.Grīnberga.

Dzirkstele.lv ikona Komentāri