
Gulbenes novada pašvaldības darbinieku atalgojuma noteikšanā tiks ņemts vērā minimālās algas apjoma palielinājums valstī no 700 eiro līdz 740 eiro pirms nodokļu nomaksas. Taču prēmiju darbiniekiem nebūs ne 2025., ne 2026.gadā. Deputāti par to ir nobalsojuši novada domes 28.novembra sēdē, apstiprinot grozījumus pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumā un individuālās mēnešalgas noteikšanas noteikumos.
Grozījumi būs spēkā ar 1.janvāri un tie noteikti saskaņā ar pašvaldības budžeta optimizācijas plānu, par kuru savukārt deputāti nobalsoja jau 27.jūnijā.
Izmaiņas būs arī pašvaldības pabalsta apmērā, ja miris pašvaldības darbinieka ģimenes loceklis vai apgādājamais. Līdz šim pabalsts bija paredzēts vienas minimālās mēnešalgas apmērā, bet ar 1.janvāri tie būs vairs 250 eiro.
Deputāte Mudīte Motivāne finanšu komitejas sēdē 21.novembrī šajā sakarā teica: “Kas būs tas stimulējošais faktors darbiniekiem, ja minimālā alga palielināsies par 40 eiro, bet šeit, man liekas, daudziem tā būs lielāka tikai par 26 eiro? Labi, ja būs. Piemaksas mēs noņēmām. Maksimāli visu esam noņēmuši.” Viņa akcentēja, ka daudzi pašvaldības darbinieki strādā vēl arī pēc oficiālā darbalaika beigām.
Pašvaldības Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča teica, ka atalgojuma ziņā un citu “labumu groza piedāvājumā” situācija valsts iestādēs ir labāka. Tas mudinot darbiniekus būt izvēles priekšā, un ir tādi, kuri arī izdara izvēli.
Ligita Gāgane kā pašvaldības darbinieku pārstāve arodbiedrībā sacīja – lietderīgi būtu oficiāli paredzēt pašvaldībā darbiniekiem iespēju strādāt arī attālināti. Īpaši tiem, kuru dzīvesvieta atrodas tālu. Pēc L.Gāganes domām, meklēt citu darbavietu cilvēkus visdrīzāk mudina nevis naudas jautājums, bet gan lielā darba intensitāte, kāda ir novada pašvaldībā. Tajā pašā laikā viņa arī atzina, ka atalgojums pašvaldībā “nav konkurētspējīgs”. L.Gāgane apstiprināja M.Motivānes teikto, ka daļa darbinieku pašvaldībā strādā vairāk, nekā to paredz oficiālais darbalaiks. “Ļoti iespējams, ka par šo papildu darbu viņi arī nesaņem atlīdzību,” teica L.Gāgane.
Deputāts Normunds Audzišs pauda, ka ieteikums par attālinātā darba izmantošanu pašvaldībā ir derīgs, jo valsts iestādēs liela daļa darbinieku nedēļā attālināti strādā vairākas dienas un pārējās – klātienē. Esot arī tādi, kuri strādā tikai attālināti. N.Audzišs zināja teikt, ka pašvaldībās par vidēji 600 eiro mēneša atalgojums ir mazāks salīdzinājumā ar atalgojumu valsts pārvaldē. Esot jādomā, kā parūpēties, lai vēl nepazaudētu pašvaldības labos darbiniekus.