
No 1206 līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) esošiem ģimenes ārstiem 30,2 procenti jeb 366 ir jau sasnieguši pensionēšanās vecumu un jebkurā brīdī var pieņemt lēmumu par līguma attiecību pārtraukšanu un prakses slēgšanu. Par to informē “Latvijas Avīze”.
Saskaņā ar NVD datiem šobrīd 37 procenti no visiem ģimenes ārstiem ir vecāki par 64 gadiem. Reģionos situācija gan ir atšķirīga.
NVD sabiedrisko attiecību speciāliste Kitija Grīna “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā šobrīd ir 13 ģimenes ārstu prakses, vidējais pacientu skaits vienā praksē – 1485. Pašlaik Gulbenes novadā nav vērojams ģimenes ārstu trūkums un pacientiem ir nodrošināta ģimenes ārstu pakalpojumu pieejamība.
“Pēc ģimenes ārstu aptaujas rezultātiem, ko Nacionālais veselības dienests katru rudeni nosūta ģimenes ārstiem par nodomiem turpināt līgumu ar Nacionālo veselības dienestu, viens ģimenes ārsts no Gulbenes novada ir sniedzis atbildi, ka 2025.gadā dosies pensijā. Pēc mūsu rīcībā esošiem datiem šai ģimenes ārstei ir prakses pārņēmējs, kas praksi pārņems, un pacienti nepaliks bez ģimenes ārsta pakalpojumiem,” stāsta K.Grīna.
Gulbenes novadā šobrīd ir pieci pensijas vecuma ģimenes ārsti. “Tuvākajos gados divi no ģimenes ārstiem ir snieguši informāciju, ka dosies pensijā. Šiem ārstiem ir prakses pārņēmēji – jaunie ģimenes ārsti, līdz ar to pašlaik Gulbenes novadā primārie veselības aprūpes pakalpojumi ir nodrošināti,” saka K.Grīna.
Aptauja
[democracy id=”105″]
#SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”.