
“Nopirku tirdzniecības vietā Gulbenē svaigu gaļu, bet mājās atklāju, ka tā ir veca,” piezvanot “Dzirkstelei”, sūdzējās kāda gulbeniete. Viņa vēlējās publiski kaunināt šo tirdzniecības vietu. “Dzirkstele” ieteica zvanīt uz Pārtikas un veterināro dienestu un interesēties par risinājumiem tur.
Pārtikas un veterinārā dienesta interneta vietnē ir pamācība, kā iedzīvotājiem pasargāt sevi no nedrošas pārtikas. Norādīts arī: “Pārtikas un veterinārais dienests aicina tirgotājus būt uzmanīgiem tirgojot, bet pircējiem būt modriem, iegādājoties ātri bojājošos pārtikas produktus. Jāiegādājas produkti tikai no zināmiem piegādātājiem un izplatītājiem. Jāpievērš uzmanība produktu tirdzniecības apstākļiem, jo tas lielā mērā var palīdzēt pareizā lēmuma pieņemšanā par attiecīga pārtikas produkta iegādi vai ne, vai tirdzniecības vieta ir tīra, vai apkalpojošais personāls ir atbilstoši apģērbts. Jāzina, ka vietās, kur tiek organizēta ēdināšana (arī izbraukuma tirdzniecības vietās), patērētājiem jānodrošina nepieciešamie apstākļi higiēnas ievērošanai.” Jāatceras, ka produkti, kas ātri bojājas un kuros īsā laikā var pavairoties dažādu slimību ierosinātāji, jāuzglabā tikai un vienīgi aukstumā atbilstoši šo produktu uzglabāšanas režīmiem, kurus ir norādījis ražotājs.
Pircēji tiek aicināti īpašu uzmanību pievērst pārtikas produktu marķējumam, lai noskaidrotu, kāds ir produkta derīguma termiņš un ieteicamā uzglabāšanas temperatūra un apstākļi. Pircējam jācenšas saglabāt pirkuma čekus līdz produkta patērēšanas brīdim, lai nepieciešamības gadījumā varētu izteikt pretenzijas pret produkta izplatītāju vai ražotāju. Arī tad, ja čeks nav saglabājies, pircēji var vērsties Pārtikas un veterinārā dienesta tuvākajā pārvaldē vai arī zvanīt uz dienesta uzticības tālruni 67027402, kur automātiskajā atbildētājā ir iespējams atstāt maksimāli precīzu informāciju par to, kurā vietā produkts iegādāts, kas ir izraisījis pircēja neapmierinātību, kā arī vēlams norādīt tirdzniecības vietas adresi.