Otrdiena, 15. jūlijs
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
weather-icon
+21° C, vējš 2.07 m/s, Z-ZA vēja virziens
Dzirkstele.lv ikona

REKLĀMA: Kā pārvarēt bailes un dusmas ar boksu

Mūsu ikdienas dzīvē emocijas var likt izjust dažādu emociju gammu, tāpēc ikvienam jāatrod savs veids, kā šīs emocijas pārvaldīt. Bokss ilgstoši ticis uzskatīts par agresīvu sporta veidu, tomēr tas gluži tā nav, jo boksa nodarbības var būt vērtīgas arī emociju pārvaldīšanai, stresa un bezmiega samazināšanai. Bailes un dusmas ir vienas no četrām galvenajām emocijām un ikdienas tās mūsos rada toksisku enerģiju.

Bokss ikvienam

Boksa ieguvumi

Nenoliedzami bokss ir ātrs sporta veids, kas prasa kocentrēšanos un ātru kusību izdarīšanu. Un gluži nepietiks, ja tiek uzvilkti boksa cimdi, lai būtu gatavi cīņai. Jūs būsiet pārsteigti par bokseru iespaidīgajām sirds un asinsvadu spējām, tāpēc sirds un asinsvadu vingrinājumi ir neatņemama boksa treniņu sastāvdaļa. Kustību atkārtošana trenē un nostiprina arī muskuļus, un būsiet ievērojuši bokseru roku muskuļu reljefu, kā arī spēcīgās kājas, uz kurām jābalstās. Tāpat arī cīpslas, pateicoties lēcieniem, atkārtotām kustībām, kļūst spēcīgākas un izturīgākas. 

Tā kā bokss ir cīņas sporta veids starp diviem pretiniekiem, īpaši svarīgs ir arī līdzsvars un kustību koordinācija, kas, starp citu, ir vērtīgs ieguvums arī ikdienas dzīvē. Vai esat redzējuši aptaukojušos bokseri? Mēs nē, jo bokss ir augstas intensitātes treniņš, veicinot tauku dedzināšanu, palīdzot veidot muskuļu masu, līdz ar to arī regulējot svaru. 

Pie fiziskajiem ieguvumiem noteikti nav jāapstājas, jo bokss ir lielisks veids, kā atbrīvot negatīvo enerģiju, samazināt stresu un atlaist spriedzi, kas rezultātā viennozīmīgi uzlabos garastāvokli. Bokss nav agresijas izrādīšana pret citiem, tieši otrādi – šis sporta veids pieprasa augstu koncentrēšanos un pašdisciplīnu, palīdzot attīstīt arī mentālo spēku un izturību. Kurš gan nav juties lepns par saviem panākumiem, jaunām prasmēm un spējām, arī bokss pie neatlaidīgiem treniņiem ir papildus pašapziņas deva.

Ķermeņa un prāta mijiedarbība

Kas īsti notiek mūsu prātos un ķermenī? Mēs esam radīti, lai reaģētu. Stress pats par sevi ir reakcija uz notikumu. Tas nav pašmērķis, bet gan stimuls, kas palīdz mums rīkoties un uzsākt kustību. Ķermenis ir tik gudrs, ka muskuļu sasprindzinājums un atslābināšana notiek automātiski, tāpēc mums par to nav jāpiedomā. Jo atslābinātāks ir muskulis, jo mazāk tas patērē skābekļa un jo ātrāk tas intensīvi un līdz ar to arī kustībā saraujas efektīvi. Respektīvi dienas laikā, uzkrājot toksisku enerģiju, kad kāds ir sadusmojis, uzvelkot boksa cimdus, kārtīgi iztrenējoties, iespējams to izvadīt, pēc kā sekot atslābināšanās un sajūta “Esmu attīrījies”.

Un kā ar bailēm? Varbūt galvenās bailes nav bailes saņemt naudas sodu vai negatīvu e-pastu. Ja mēs atgriežamies 120 000 gadu senā pagātnē: galvenās bailes ir piedzīvot fizisku vardarbību, kas varētu apdraudēt mūsu fizisko integritāti. Tas ir mūsu DNS. Mūsu izdzīvošana ir atkarīga no šī refleksa: ķermeņa pašsaglabāšanās instinkts, lai izdzīvotu. 

Mums ir tendence paredzēt vissliktāko un pārspīlēt problēmas, kas reti sastopamas, tāpēc bokss ir labs realitātes vingrinājums: boksējoties mēs saprotam, ka bažas ir pārspīlētas, jo, ja arī trāpa pa boksa cimdu, tas nesāp tik ļoti kā iedomāts. Jā, mēs te neuzskaitām visas bailes, bet doma ir skaidra – saprotot, ka nekas traģisks nenotiek, jūs nesaņemat sitienus, jums nav sāpju! Šādā veidā mēs racionalizējam savas bailes, jo ikvienam no mums ir tendence baidīties no lietām, kas ļoti reti notiek realitātē. 

Bokss nerada dusmas un vardarbību, jo tieši tāpat kā visos sporta veidos ir savi noteikumi un cieņa. Kustieties tehniski precīzi, izbaudiet kustību harnoniju, izprotiet kaulu un muskuļu struktūru. Jā, tieši tāpat kā citviet, uzsākot ko jaunu, ir savi izaicinājumi, tomēr neatlaidība atmaksājas!

Dzirkstele.lv ikona Komentāri