
Tā droši vien jautā ne viens vien pēc pašvaldību vēlēšanām, apskatot jaunievēlētos deputātus. Bija vērojama cīņa, bet, kas interesanti, ne starp partiju sarakstiem, jo šoreiz viss pārliecinoši vienos vārtos – uzvara gandrīz visā novadā “Latvijas attīstībai” un līderim Normundam Mazūram absolūta vēlētāju uzticība, tāpat veiksmīga atgriešanās uz politiskās skatuves – Valtim Krauklim. Sīvāka cīņa notika starp konkrētiem deputātu kandidātiem konkrētos sarakstos. No otras puses, tam nevajadzētu būt nekādam pārsteigumam, jo pašvaldību vēlēšanās jau tradicionāli cilvēki balso par personībām, nevis partijām. Tātad jau minētais Dāvis Uiska, kas plašākai novada sabiedrībai nav pazīstams, ņēma un izkonkurēja pieredzējušu politiķi paša sarakstā – “JKP Jaunā konservatīvā partija”, “Vidzemes partija”. “Dzirkstelē” gan esam rakstījuši par Dāvi kā par dīdžeju no Sinoles, bet tās patiesi būs pilnīgi svaigas asinis Gulbenes novada domē.
Interesantu cīņu starp deputātu kandidātiem varēja vērot arī ZZS sarakstā, kad pakāpeniski ienāca vēlēšanu dati “cvk. lv”. Vienu brīdi saraksta līderis Gunārs Babris nobrauca pēdējā vietā, bet Jānis Barinskis ar saviem tuvākajiem līdzgaitniekiem stingri turējās sākumgalā, beigās jau viss līdzsvarojās, bet te apstiprinājās jau pirms vēlēšanām kuluāros apspriestais, ka ZZS sarakstā ir divi līderi. Ar ko tas beigsies, varēs redzēt pavisam drīz, jo skaidrs, ka, visticamāk, “Latvijas attīstībai” veidos kopīgu novada vadību ar ZZS.
Satraukumu pilna nakts noteikti bija arī “Jaunajai Vienotībai”, jo vienu brīdi viņi jau varēja priecāties pat par trīs vietām novada domē, un tas tiešām būtu panākums, beigās tomēr divas vietas, bet labāks rezultāts kā iepriekšējās vēlēšanās. Šeit līderi Intaru Liepiņu neapšaubīja, otra vieta tika Artūram Smagaram, kas pacēlās no pēdējās vietas sarakstā. Lai arī kā deputāts A.Smagars ir pirmo reizi, viņš ir zināms cilvēks novadā, jo savulaik vadīja ūdenssaimniecību “Alba”.
Pieticīgāks rezultāts novada vadītāja Anda Caunīša sarakstam, viņi zaudējuši vienu vietu, bet vēlētāji devuši priekšroku pastāvīgām vērtībām un pieredzei viņa sarakstā.
Piecu procentu barjeru tomēr nepārvarēja jaunpienācēji “Suverēnā vara”, “Apvienība Jaunlatvieši”, kā arī “Latvija pirmajā vietā”. Pārsteigums tomēr tas nav, jo tas, ka kandidātiem trūka zināšanu, nebija arī īsti plāna, ko tad reāli grib mainīt novadā, dūrās kā īlens no maisa.
Beigās jāsecina, ka sievietes politiķes vēlētājiem Gulbenes novadā nav cieņā, nekad jau viņu domē daudz nav bijis, bet tagad iekļuvušas tikai divas, kuras pārstāv sarakstu “Latvijas attīstībai”, abas ir pedagoģes. Ar to laikam jāsaprot, ka sievietēm jāzina sava vieta – ar bērniem utt.