Ja visā Gulbenes rajonā kopumā Zaļo un Zemnieku savienība un Tautas partija ir ieguvusi ļoti līdzīgu balsu skaitu – 2476 (28,85 %) un 2471 (28,79 %), situācija pa pašvaldībām ir krietni vien atšķirīgāka.
Zaļo un Zemnieku savienība ar krietnu balsu pārsvaru priekšgalā ir izvirzījusies Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Litenes, Lizuma, Kalnienas, Stāķu un Tirzas vēlēšanu iecirkņos. Stradu pagasta padomes vēlēšanu iecirknī Zaļo un Zemnieku savienība ieguva vienādu balsu skaitu ar “Jauno laiku”/ “Pilsonisko savienību”. Šī partija bija izvirzījies priekšgalā tikai Ozolkalna vēlēšanu iecirknī. Tautas partija izteiktu atbalstu saņēma Gulbenes, Beļavas pagasta padomes, Lejasciema, Līgo un Rankas vēlēšanu iecirkņos. Stāmerienas pagasta padomes vēlēšanu iecirknī uzvarēja partija “LPP/ LC”.
Lai noskaidrotu, kuras partijas varētu izvirzīties vadībā, vēlēšanu dienā arī “Dzirksteles” korespondenti vairākos vēlēšanu iecirkņos veica vēlētāju aptauju. Korespondenti aptaujāja 541 vēlētāju. Aptauja tika veikta sadarbībā ar ziņu aģentūru “LETA” un socioloģisko un tirgus pētījumu centru “SKDS”.
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem līderos bija izvirzījusies Zaļo un Zemnieku savienība ar 39,5 %, 2.vietā ar 26,5 % vēlētāju atbalstu ierindojusies Tautas partija, bet trešajā – “Jaunā laika”, “Pilsoniskās savienības” vēlēšanu apvienība, par kuru nobalsojuši 18,5 % aptaujāto vēlētāju. Partijai “LPP/LC” savas balsis bija atdevuši 7,75 % aptaujāto vēlētāju, savukārt pārējām trim partijām pēc aptaujas rezultātiem bija samērā niecīgs atbalsts.
Daudzi aptaujātie vēlētāji pauda, ka Gulbenes novada vēlēšanās balsojuši par personālijām, kuras pazīst, vai arī “par savējiem” – līdzšinējiem pagastu priekšsēdētājiem, deputātiem vai citiem pašvaldībā labi zināmiem cilvēkiem. Aptaujājot vēlētājus, tika uzklausīti arī dažādi interesanti stāsti, piemēram, kāda paveca kundze atklāja, ka aizmirsusi mājās brilles, tādēļ īsti neesot varējusi salasīt, kas bijis rakstīts sarakstos, un nezinot, par kuru sarakstu ir nobalsojusi. Kāds vēlētājs atklāja, ka esot balsojis par to sarakstu, kurš sarakstu kaudzītē atradies pirmais, cits savukārt balsojis par otro sarakstu, jo viņam patīk cipars “2”. Bija cilvēki, kas bilda, ka viņu izvēle šoreiz ir bijusi par labu tiem cilvēkiem, kas līdz šim neesot bijuši saistīti ar politiku, taču bija arī cilvēki, kas vēlēšanās piedalījās un savu balsi par kādu sarakstu arī bija atdevuši, tomēr pēc tam teica, ka viņi tik un tā šim visam pasākumam īpaši neticot un domājot, ka tik un tā uzvarēs tie, kam vajadzēs uzvarēt.
Par ko balsots visvairāk?
Gulbenes pilsētas kultūras centrs: Tautas partija (TP) -30,85 %, Jaunais laiks, “Pilsoniskā Savienība” (JL, PS) – 25,28 %, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 18,49 %
Beļavas pagasta padome: TP – 35,21%
Beļavas pagasta padome, Ozolkalns: JL, PS – 31,51 %
Daukstu pagasta padome: ZZS – 69,67 %
Druvienas pagasta kultūras nams: ZZS – 41,09 %
Galgauskas pagasta padome: ZZS – 64,50 %
Jaungulbenes pagasta padome: ZZS – 49,11 %
Lejasciema pagasta kultūras nams: TP – 54,33 %
Litenes pagasta tautas nams: ZZS – 47,12 %
Lizuma pagasta padome: ZZS – 47,12 %
Līgo pagasta kultūras nams: TP – 48,09 %
Rankas pagasta kultūras nams: TP – 59,23 %
Stāmerienas pagasta padome: “LPP/ LC” – 28,32 %
Kalnienas tautas nams: ZZS – 25,93 %
Stradu pagasta padome: ZZS – 28,29 %, JL, PS – 28,29 %
Stāķu pamatskola: ZZS – 34,96 %
Tirzas pagasta kultūras nams: ZZS – 72,64 %
Gulbenes novada domes vēlēšanu provizoriskie rezultāti
Zaļo un Zemnieku savienība 28,85 %
Tautas partija 28,79 %
Jaunais laiks, “Pilsoniskā Savienība” 21,80 %
Partija “LPP/ LC” 8,17 %
“Sabiedrība citai politikai” 6,11 %
PCTVL 2,78 %
Latvijas Atmoda 1,65 %