Svētdiena, 20. jūlijs
Ritma, Ramona
weather-icon
+18° C, vējš 1.97 m/s, Z-ZA vēja virziens
Dzirkstele.lv ikona

No medniekiem pieņems 26 lapsas un jenotsuņus

Par katru trakumsērgas pārbaudei piegādāto zvēru maksās 7 latus
Laikā no 1. līdz 31.jūlijam Pārtikas un veterinārajā dienestā Gulbenē otrdienās, ceturtdienās un piektdiernās no medniekiem pieņems nošautas lapsas un jenotsuņus, lai varētu veikt šiem dzīvniekiem laboratoriskās analīzes, pārbaudot trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti.

ārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Dzidra Gala “Dzirksteli” informē, ka dzīvnieki dienestā jānogādā pareizi iesaiņoti, lai izslēgtu cilvēku iespējamo inficēšanos ar trakumsērgu.

 

“Mums ir gudri un pieredzējuši mednieki, viņi zina, kā tas ir jādara,” uzsver viņa.

 

Par katru nomedīto dzīvnieku ir nodrošināta samaksa – 7 lati.

Pavisam reģionā, ieskaitot Alūksnes un Madonas rajonu, dienests no medniekiem plāno saņemt pārbaudei 102 nošautas lapsas un jenotsuņus.

Latvijā šādi pārbaudīt ir plānots kopumā 880 dzīvniekus, kas ir aptuveni 30 procenti no paredzētā izmeklējamo dzīvnieku apjoma. Atlikušo dzīvnieku pieņemšanu dienests organizēs rudenī, kad noslēgsies rudens trakumsērgas vakcinācijas kampaņa. Kopumā šogad valstī plānots izmeklēt 2560 dzīvniekus. Pērn izmeklēts uz pusi vairāk dzīvnieku, taču samazinātā finansējuma dēļ šogad apjoms ir mazāks.

 

Dzīvniekus izmeklēs Pārtikas un veterinārā dienesta Nacionālajā diagnostikas centrā.

 

Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība, kura ir izplatīta visā Latvijas teritorijā. Trakumsērgas pārnēsātāji ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt – lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums mājdzīvniekiem ir savlaicīga vakcinācija pret trakumsērgu, kas jāveic vienreiz gadā.

 

Meža dzīvnieku vakcinācijā trakumsērgas vakcīnu izmet no lidaparātiem. Šāda prakse sākta pirms četriem gadiem. Šī gada pavasarī notika astotā šāda veida vakcinācijas kampaņa. Kopš vakcinācijas uzsākšanas, dzīvnieku trakumsērgas gadījumu skaits Latvijā kopumā ir samazinājies trīs reizes.

Dzirkstele.lv ikona Komentāri