Pagājušajā gadā Latvijā reģistrēti 2054 kūlas ugunsgrēki un nodegušas 109 ēkas. Šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts jau 29.martā Liepājā. Nākamajā dienā reģistrēti jau 7 ugunsgrēki, bet mēneša pēdējā dienā – 48 kūlas ugunsgrēki un nodegusi viena ēka.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis informē, ka Gulbenes pusē pērn reģistrēti 46 kūlas ugunsgrēki, nodegušas 6 ēkas, 3 reizes degušas jaunaudzes apmēram 380 kvadrātmetru platībā.
V.Griķis norāda, ka pašreiz mūsu pusē kūlas ugunsgrēku vēl nav bijis, taču viņš domā, ka pa Lieldienu brīvdienām, iespējams, arī mūsu pusē varētu tikt reģistrēts kāds kūlas ugunsgrēks. Tieši tādēļ dienesta darbinieki aicina ikvienu palīdzēt mazināt kūlas dedzināšanas neprātu. Cilvēki tiek aicināti kūlu nededzināt paši un neļaut dedzināt to arī citiem.
Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Noteikumos ir arī teikts, ka objekta teritoriju sistemātiski ir jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus plata josla jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Zemes īpašniekam ir jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.
Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz 200 latiem, bet juridiskajām personām – līdz 1000 latiem. Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.