
Milzu kailgliemezis (Limax maximus), bieži saukts arī par tīģergliemezi, ir liela izmēra sauszemes kātacu plaušgliemezis no lauka kailgliemežu dzimtas (Limacidae). Šī ir Limax ģints tipiskā suga. Šis kailgliemezis ir viens no lielākajiem kailgliemežiem pasaulē, sasniedzot 10 līdz 20 cm garumu. Tā ķermenis parasti ir gaiši pelēks vai pelēkbrūns ar tumšākiem plankumiem, kas atgādina leoparda vai tīģera rakstu. Vācijā šo sugu dēvē par Tigerschnegel (tīģergliemezis). Šāda informācija atrodama “Vikipēdijā”.
Sugas dabiskais izplatības areāls ir Eiropa, taču tā kā invazīva suga ir ievazāta un izplatījusies daudzviet pasaulē. Lai arī milzu kailgliemezis var kaitēt dārza kultūrām, tas bieži tiek uzskatīts arī par noderīgu, jo barojas ar citu kailgliemežu sugām un to olām, piemēram, invazīvo Spānijas kailgliemezi.
Īpaši neparasts ir šīs sugas pārošanās process, kura laikā divi īpatņi, savijušies kopā, nolaižas no koka zara vai citas paaugstinātas vietas biezā gļotu pavedienā.
Izstiepta ķermeņa garums var sasniegt 10-20 centimetrus. Tam raksturīga pelēcīgi brūna vai pelēka ķermeņa pamatkrāsa, ko rotā divas līdz trīs tumšas gareniskas svītras uz muguras. Dažiem īpatņiem šīs svītras var būt pārtrauktas, veidojot plankumu rindas.
Krāsojuma un raksta variācijas ir ārkārtīgi plašas – uzskata, ka dabā nevar atrast divus pilnīgi identiskus īpatņus.
Milzu kailgliemeži var nodzīvot piecus gadus. Vienā dējumā ir 60–100 olu, taču ne visi mazuļi izdzīvo, jo ienaidnieku pietiek. Kailgliemežus gan pasargā gļotas, kuru dēļ daudzi dzīvnieki tos negrib ēst.
Latvijā visvairāk līdzīgs milzu kailgliemezim ir tumšais kailgliemezis (Limax cinereoniger), kurš parasti ir tumšāks un ar mazāk izteiktu raibumu, kā arī tā pēdai ir raksturīgas tumšas malas un gaiša vidusdaļa, savukārt milzu kailgliemeža pēda ir vienmērīgi balta. Tumšais kailgliemezis ir iekļauts īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.
