
24.augusta diena bija izraudzīta tradicionālajai Pateicības dienai, kuru organizē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”. Pagājušajā gadā šie svētki noritēja Balvos, šogad – Gulbenē.
Šī arī bija noslēdzošā reize ļoti sirsnīgajai un emocionālajai akcijai, godinot tos, kuri ir dzimuši Gulbenē. Starp viņiem arī 1960. gadā dzimusī gulbeniete Tamāra Vasiļjeva, dzimusi Pavlova, kura Balvu slimnīcā strādā par vecmāti. Gulbenē tajā pašā gadā ir dzimis arī viņas dzīvesbiedrs Vladimirs Vasiļjevs. Abus sveica SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Marika Jermaševiča.
T.Vasiļjeva tika īpaši sumināta arī savas profesionālās darbības dēļ. Viņa tika raksturota kā mediķe, kura ir spējīga uzņemties atbildību, kurai ir “izlēmīgs raksturs, skaidra valoda un kārtīgs krampis”. Viņa ir vienīgā vecmāte, kura pēc slimnīcu apvienības izveides ir turpinājusi darba gaitas Balvu slimnīcā un vēl līdz šai dienai to dara.
T.Vasiļjeva nav saskaitījusi, cik bērniņi ir nākuši pasaulē ar viņas kā vecmātes palīdzību. Esot sajukuši rēķini. “Ir ļoti patīkami, ka mani bērni staigā pa šo pilsētu!” viņa publiski teica. T.Vasiļjeva uzsvēra, ka viņa strādā slimnīcas kolektīvā, kur savstarpējam atbalstam ir liela nozīme. Topošajām māmiņām viņa vēlēja: “Lai dzimst veseli bērni! Grūtniecība – tā ir liela atbildība.”
Mediķu un pacientu kopības sajūta un ģimeniska noskaņa
Pirmo reizi šajos svētkos piedalījās arī gulbeniete Monta Baltute, kura pati ir dzimusi 1996.gadā Gulbenē, bet viņas dēliņš Henrijs nesen Balvos. Savukārt Montas dzīvesbiedrs Deniss Baltutis ir dzimis Saldū. Ģimene “Dzirkstelei” sacīja – ir priecīga būt šajos svētkos. Monta saņēma dāvanā no slimnīcu apvienības īpašu nozīmīti, kas apliecina, ka viņa ir dzimusi Gulbenē. Šādu nozīmīti svētku laikā saņēma vēl daudzi citi gulbenieši.
Starp suminātajiem bija arī Jūlija Priede, dzimusi Orlova, kura Gulbenes slimnīcā dzimusi 1985. gadā. Svētku laikā viņa bija iejutusies daktera klauna lomā, lai iepriecinātu pašus mazākos apmeklētājus. Ikdienā viņa strādā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā par biroja vadītāju.
Nozīmīti kā Gulbenē 1984.gadā dzimusī saņēma arī Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa. Tāpat sumināti tika vēl citi slimnīcu apvienības mediķi, kuri ir dzimuši tieši Gulbenes slimnīcā.
Pateicības vārdi šajos svētkos tika teikti vairākiem mediķiem par viņu ikdienas darbu. Balvu saņēma Balvu slimnīcas radiologa asistents Konstantins Starcevs, kurš “pat ārpus dežūrām kolēģiem ir pieejams atbalstam 24 stundas un 7 dienas nedēļā” un ar tehniskajām lietām ir uz “tu”.
Par darbu pacientu mājas aprūpē godināta tika Balvu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas māsa gulbeniete Ieva Kaspare. Sumināta tika arī medicīnas māsu palīdze Balvu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā Vija Pērkone.
Godināta tika arī ginekoloģe Balvu slimnīcas dzemdību nodaļas vadītāja Dagmāra Daija Stūrmane, kura 24.augustā bija paspējusi pieņemt dzemdības māmiņai, sagaidot pasaulē nākam dvīņus – zēnu un meiteni.
Godināt bija paredzēts arī gulbenieti ārsti pediatri Dagmāru Mūrnieci, kura nevarēja ierasties uz pasākumu. Tāpat arī uz pasākumu nevarēja ierasties godināmā fizioterapeite Gulbenes slimnīcā Eva Gorkija, kā arī slimnīcu apvienības radiologa asistentes Irēna Reine un Daina Jaunzeme. Pasākumā klāt nebija arī godināmais topošais jaunais Balvu slimnīcas anesteziologs medicīnas students Jurģis Georgs Milaknis, kurš darbu te sākotnēji uzsāka kā sanitārs. Taču viņš pasākumā lūdza nolasīt savu vēstuli, kurā viņš pauž pateicību SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” par iespēju, iedrošinājumu, cieņu, draudzību un koleģiālo attieksmi. Viņš arī norādījis, ka saskata arī trūkumus, bet “jāatceras, ka visi esam tikai cilvēki”.
Atgādinājums par medicīnas pakalpojumu pieejamību
SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Alīda Vāne “Dzirkstelei” teica, ka šī ir ceturtā Pateicības diena. “Es šo notikumu dēvēju gan par Pateicības dienu, gan par dārza svētkiem, kur sanākt kopā gan darbiniekiem brīvā atmosfērā ar saviem tuviniekiem, gan pilsētniekiem un viņu bērniem. Tā ir iespēja baudīt šo noskaņu, koncertu un satikt citam citu. Un atcerēties, ka sacīt vārdu “paldies” nekad nevar būt par daudz.”
A.Vāne atgādināja, ka Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā strādā vairāk nekā 300 darbinieku. Abos novados cilvēkiem ir pieejama medicīniskā palīdzība 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un 365 dienas gadā. Pacientu skaits palielinās. A.Vāne teica: “Mēs esam valsts iedalīto finansējumu pārtērējuši par 8 procentiem. Tātad pacientu ir vairāk, nekā valsts bija domājusi. Te runa ir tieši par neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, kuru nevienam nevar atteikt.”
Viņa teica, ka slimnīcu apvienībai ir laba sadarbība ar Katastrofu medicīnas centru. Politraumu gadījumā, kad pacients nav transportējams, notiek konsultēšanās ar galvaspilsētas speciālistiem, kuri arī nepieciešamības gadījumā brauc uz Balviem un veic operācijas.
“Ar medicīnas speciālistu piesaisti pastāvīgam darbam slimnīcu apvienībā nav viegli, jo neatrodamies tuvu Rīgai. Piesaistīt kvalificētus speciālistus – tas ir nemitīgs darbs. Gulbenē cilvēkiem ir pieejams traumpunkts katru dienu 24 stundas. Ja pēkšņi ir beigušās zāles un cilvēks netiek pie sava ģimenes ārsta, var atkļūt uz traumpunktu un šo jautājumu nokārtot. Ja ir sāpes, nav jāciešas, var doties konsultēties ar mūsu ārstiem. Būs skaidrība, jo nav nekā sliktāka kā nenoskaidrota diagnoze,” teica A.Vāne.
Gulbenē slimnīcai ir aprūpes nodaļa un ir arī pieejama internā medicīna. “Ja nav aizdomas par to, ka būs nepieciešama intensīvā terapija, tad citas vainas šeit ārstē. Un tā – jau ceturto gadu. Ģimenes ārsti to zina un var ieteikt pacientam izmantot šīs iespējas. Jāatgādina, ka jebkuram cilvēkam tieši ģimenes ārsts ir pirmais un galvenais palīgs. Tomēr arī pacientam pašam ir jābūt līdzestīgam. Tas nozīmē neatlikt došanos pie mediķiem uz pēdējo brīdi. Un tas garantē iespēju labāk sadzīvot ar hroniskām saslimšanām. Ieteiktu katram pacientam piefiksēt pārmaiņas savā organismā, kaut vai pašas nenozīmīgākās! Pierakstīt un, dodoties pie ģimenes ārsta, paņemt piezīmes līdzi, un pastāstīt,” akcentēja A.Vāne.





























































