
Gulbenes dzimšanas dienā tika sumināti gulbenieši vai ar Gulbeni saistīti notikumi, kas pagājušajā gadā iedzīvotāju acīs bija izpelnījušies īpašu uzmanību.
Gulbenes novada pašvaldība pirms tam bija publiskojusi aicinājumu aizpildīt anketu, ieteikt jebkuru gulbenieti par viņa īpašo devumu pilsētai.
Tituls “Gada gulbenietis” piešķirts Ērikam Ceplim – par kārtības un miera nodrošināšanu pilsētā, ikdienā veicot darba pienākumus Gulbenes novada pašvaldības policijā.
Jau vienpadsmito gadu
Ēriks ir absolvējis Gulbenes novada valsts ģimnāziju, un viņa nodoms bija iestāties un mācīties Valsts policijas koledžā, bet, tā kā tas neizdevās, viņš, pirms tam pabeidzot atbilstošus kursus, devās strādāt uz Rīgas pašvaldības policiju.
Pašvaldības policista pienākumus Ēriks veic jau vienpadsmito gadu. Lai arī darbs pašvaldības policijā nav viegls, jo jāsaskaras ar dažādām situācijām – konfliktu risināšanu, sabiedriskās kārtības uzturēšanu, palīdzības sniegšanu un citiem pienākumiem, Ērikam patīk šis darbs. Darbs bieži vien ir arī emocionāli un morāli smags.
“2014. gada 26. maijā es sāku savu pašvaldības policista karjeru. Kad sāku strādāt Rīgas pašvaldības policijā, toreiz Gulbenē sāka veidot pašvaldības policiju. Rīgas pašvaldības policijā biju kārtībnieks glābējs. Tad devos prom no Rīgas, mazliet pastrādāju Anglijā un atgriezos Gulbenē. Gulbenes pašvaldības policijā strādāju septiņus gadus. Un tam pa starpu strādāju arī Smiltenes pašvaldības policijā. Katrā vietā ir citādāka cilvēku kultūras un darba specifika. Piemēram, Gulbenē ir ļoti daudz guļošo personu sabiedriskās vietās alkohola reibumā. Rīgā daudz bija izsaukumu, kas saistās ar transportlīdzekļu nepareizu novietošanu,” stāsta Ēriks.
Darba ikdiena nav rožaina
Viņš atzīst, ka pašvaldības policista ikdiena nav rožaina un ne visi iztur šo darbu tīri morālajā ziņā. Visnepatīkamākie ir tie izsaukumi, kad jādodas pie ģimenes, kur vecāki lieto alkoholu un tam visam pa vidu ir mazi bērni, kuri jānogādā, piemēram, krīzes centrā.
“Tas viss notiek kopā ar sociālo dienestu un bāriņtiesu. Neviena māte labprātīgi negrib atdot savu bērnu. Sarunas ir smagas un garas. Savukārt kas attiecas uz guļošajiem, tie ir cilvēki vecumā no 20 līdz pat 80 gadiem. Viena no viņu iecienītākajām vietām ir netālu no pašvaldības policijas, kur ir veikals “top!”, tur ir tāda kā neliela būdiņa, viņiem tā ir iecienīta vieta. Ir reizes, kad dienā tur ir pat trīs cilvēki. Savukārt jaunieši, kas pārkāpuši likumu, turpina justies pārāk droši, jo domā, ka neviens neko viņiem nevar izdarīt. Piemēram, kāds tiek izsaukts uz administratīvo komisiju, kur saņem brīdinājumu, un tad citiem pastāsta: ai, nekas jau nebija. Manuprāt, šādus jauniešus vasarā derētu likt pie sabiedriskajiem darbiem – ravēt, kasīt lapas. Vārdi “lūdzu nedari” nestrādā,” saka Ēriks.
Viņš gan novērojis, gan izjutis uz savas ādas, ka ir cilvēki, kas pret pašvaldības policistiem izturas ļoti rupji un nepieklājīgi.
“Izsaukumos, uz kuriem dodamies, cilvēki neciena policistus. Smiltenē tā neatļāvās darīt, kad tur aizbraucām uz izsaukumu, lamuvārdus neteica policijas klātbūtnē, bet Gulbenē – ļoti bravūrīgi, nāk virsū, grūstās, lamājas un viss pārējais,” darba ikdienu nedaudz ieskicē Ēriks.
Bet, lai arī ikdiena nav patīkama, viņš ir gatavs strādāt pašvaldības policijā un veikt savus darba pienākumus pēc labākas sirdsapziņas.
Tituls par Gulbenes dekorēšanu
Tituls “Gada gulbenietis” tika piešķirts arī pašvaldības darbiniecei Laimai Šmitei-Ūdrei par īpašu Ziemassvētku sajūtas uzburšanu pilsētā, kā arī Gulbenes dekorēšanu visos gadalaikos.
Savukārt “Gada notikums” pilsētā 2024.gadā ir Litenes ielas pārbūve – iela kļuvusi pievilcīgāka un gājējiem, autobraucējiem drošāka. Paldies tika teikts darbu veicējiem – SIA “Valkas ceļi”.


