
“Festivāls “Laiks dejot 2023” notiek Rīgā un Stāmerienā. Noslēgums 17.jūnijā būs Stāmerienas pilī. Šā festivāla programmā bija arī tāda izrāde, kur gan māksliniekiem, gan skatītājiem bija jābūt kailiem. Izrāde notika Rīgā, bet esam mācījušies solidaritāti: ja tiek darīts kas amorāls, nepieņemam arī atbalstītājus. Tā ir māksla? Es nevēlos atbalstīt izvirtību,” “Dzirkstelei” pauda gulbeniete, kura lūdza saglabāt viņas anonimitāti un kā kristiete pauda uzskatu, ka Stāmerienas pils nebija jāatvēl šādam festivālam. Viņa arī sacīja, ka atbalsta Daugavpils pašvaldību, kura pagājušajā gadā lika no Marka Rotko mākslas centra aizvākt igauņu keramiķa Sandera Raudsepa veidotos dzimumorgānu krucifiksus.
Stāmerienas pils projektu vadītāja kultūras jomā Anita Birzniece “Dzirkstelei” teica – Stāmerienā nebūs šīs kailās izrādes jeb performances. 16. un 17.jūnijā notiks pavisam citas deju izrādes, kuras sagatavojuši Latvijas, Gruzijas, Armēnijas, Moldovas, Ziemeļīrijas mākslinieki. Būs skatāmi arī Latvijas Kultūtras akadēmijas topošo horeogrāfu kompozīcijas darbi. 17.jūnijā noritēs arī radošās darbnīcas dejotājiem un dejot gribētājiem. Savukārt festivāla noslēgums 17.jūnijā Stāmerienas pilī ir paredzēts tikai pašiem festivāla dalībniekiem, nevis publikai.
“Pašvaldība finansiāli šo festivālu nav atbalstījusi. Ir tikai dota iespēja izmantot Stāmerienas pili kultūras pasākumu norisei,” “Dzirkstelei” sacīja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš nekomentēja mākslas norises, vien bilda, ka pretenziju izteicēja, kā redzams, aktīvi seko līdzi kultūras dzīves norisēm ne tikai novadā, bet arī ārpus tā, un tas ir apsveicami.
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Dārgais laikrakstam sacīja: “Apmeklēt mākslas pasākumus nevienam nav spiesta lieta. Interesentam ir brīva izvēle. Arī māksliniekam ir zināmas tiesības. Ja nav amorālas rīcības, tad nav nozīmes, vai esmu kailais karalis. Ja potenciālie pasākuma apmeklētāji ir iepriekš brīdināti, kāda būs izrāde, tad ir iespējas izdomāt, vai gribas piedalīties. Mums ikvienam ir brīva izvēle ļoti daudzās lietās. Mēs nevaram otram uzspiest savu viedokli un pieprasīt, lai mūsu iedomāto kāds izpilda.”
Laikraksts noskaidroja, ka festivālā 13.jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā patiešām noritēja dejas izrāde “Ļauj man redzēt_natur” kailiem skatītājiem. Izrādi piedāvāja Marta Ladzjanska un Zolts Varga (Ungārija). Biļetes uz izrādi tikušas izpārdotas. Uzsverams, ka starptautiskais festivāls “Laiks dejot” ir plašākais laikmetīgās dejas notikums Latvijā.
Festivālu rīko biedrība “Party” sadarbībā ar Horeogrāfu asociāciju un Latvijas Kultūras akadēmiju. To atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.