
Kā šovs. Gulbenes novada deputātu komiteju un domes sēdes regulāri tiek translētas “YouTube” interneta vietnē. Šīm tiešsaistes sēdēm ir sava publika, fani. Es starp viņiem.
Paldies deputātiem, kuri cenšas atdzīvināt lietišķās un brīžiem grūti uztveramās sarunas ar replikām, metaforām, viedokļu apmaiņu! Prieks, ka mums ir vietējie politiķi, kuri savu domu translēšanai starpsēžu laikā izmanto sociālās platformas.
Gunai Pūcītei vietnē “Facebook” ir atsevišķs profils ar nosaukumu “Pūcīte par politiku”. Tā deputāte publiski pauž savu piekrišanu vai nepiekrišanu norisēm pašvaldībā. Tur viņa operatīvi ieraksta to, kas priecē, sāp vai raisa pārdomas. Deputāte piedalās pašvaldības organizētajos izbraukumos uz pagastiem. Bijusi Rankā, Beļavā un paudusi savu attieksmi par tur redzēto, dzirdēto.
Atraktīvs “Facebook” lietotājs ir deputāts Aivars Circens. Viņa pienesums – mazāk par politiku, vairāk par cilvēcisko saskarsmi.
Intars Liepiņš vietnē “Facebook” savā profilā komentē domes lēmumus un, viņaprāt, kļūdainas vai aizdomīgas situācijas/balsojumus. I.Liepiņš sagatavojis un publiskojis video (ietverot kadrus no domes sēdes) par, viņaprāt, šaubīgo konkursu uz Beļavas pagasta pārvaldes vadītāja amatu.
Lieliski, ka varam sekot līdzi domes un deputātu politiskā darba norisēm savās viedierīcēs.
Un tomēr domes un komiteju sēžu tiešā translācija ir nepārspējama ar tiešsaistes šova elementiem. Gatavojoties novada domes 30.novembra sēdei, komitejās bijušas kaislīgas diskusijas par Staru pirts iespējamo slēgšanu un par neatkarības atņemšanu Kalnienas tautas namam jau ar 1.janvāri. Tomēr lielākais atklājums bija tiešraidē “norautā” domes priekšsēdētāja vietnieces Gunas Švikas atskaite par pretkorupcijas kontroli. Taču, kā izrādījās vēlāk, videoieraksts tomēr tika veikts un to rediģētu “pielīmēja” sēdes videofailam, kas atrodams pašvaldības kontā vietnē “YouTube”.
Paredzams, ka 30.novembrī deputāti apstiprinās pašvaldības jauno reglamentu. Tiks noteikts: deputāts var uzstāties debatēs ne ilgāk par trīs minūtēm un par katru sēdes jautājumu var runāt ne vairāk kā divas reizes, bet pēc tam deputātam var vairs nedot vārdu. Pēc tādas mutes aizvēršanas politikas, visticamāk, neapmierinātie vēl aktīvāk citviet publiski paudīs kritisko nostāju.