
Atsaucoties uz iedzīvotāju rosinājumu, Gulbenes novada pašvaldībā vienojušies, ka pagaidām Staru pirti tomēr vēl nepārdos, taču tiks palielināta ieejas maksa, pielīdzinot to pašizmaksai. Vairs netiks diferencēta cena. Tagad tā pilnīgi visiem apmeklētājiem būs vienāda – personai 10,53 eiro kopā ar PVN. Vietējiem deputātiem tas vēl jāapstiprina ar balsojumu novada domes 25.maija sēdē.
Šobrīd Staru pirts cenrādis ir šāds: pieaugušajam – 2,59 eiro; bērnam – 0,68 eiro; pensionāram – 1,38 eiro.
Paaugstinās cenu arī Krapas un Daukstu punktos
Lielākas pakalpojumu cenas plānotas arī Krapas sociālo pakalpojumu punktā un Daukstu feldšeru-vecmāšu punktā. Paredzams, ka cena tiks paaugstināta dušas apmeklējumam – 4,60 eiro no personas. Šobrīd ir 0,87 eiro pieaugušajam, bērnam – 0,41 eiro. Dārgāk maksās arī veļas mazgāšana ar savu pulveri – 4,45 eiro par vienu ciklu. Līdz šim maksā 0,87 eiro, trūcīgajai personai – 0,41 eiro.
Daukstu pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks, piedaloties 18.maija finanšu komitejas sēdē, sacīja, ka kopā ar ekonomistiem ir pārskatījuši visas Staru pirts izmaksas un tās ir optimizētas, cik vien iespējams. Šajās izmaksās nav paredzēti nekādi nākotnes ieguldījumi. U.Doņuka piedāvājums bija, lai pirtij nebūtu pārtraukta darbība uz dežurantes atvaļinājuma laiku, jo tad viņu varētu aizstāt cits cilvēks. Šobrīd pirts strādā katru piektdienu no pulksten 16.30 līdz 22.00. U.Doņuka priekšlikums – reizēm pirts varētu strādāt arī sestdienās. Pagasta pārvaldes vadītājs teica, ka ir analizēts pirts apmeklētāju sastāvs – lielākā daļa ir pensionāri.
Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis sacīja – pirts cilvēkiem ir tradicionāls relaksācijas pasākums, kas palīdz atgūt enerģiju.
Arī deputāts Ainārs Brezinskis ir saņēmis iedzīvotāju satrauktus zvanus ar lūgumu saglabāt Staru pirti.
Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika akcentēja – Gulbenē darbojas arī bānīša pirts. Tur apmeklējums maksā 7 eiro, pensionāriem – 5 eiro, bērniem līdz 10 gadiem – 3 eiro; dušas apmeklējums maksā 4 eiro, bērniem līdz 10 gadiem – 3 eiro.
Kas notiks, ja apmeklētāju skaits samazināsies?
A.Caunītis izteica minējumu, ka parasti pēc cenu paaugstināšanas pakalpojuma izmantošanas apjomi krītas. Viņaprāt, būtu vērts pamēģināt piedāvāt Staru pirts pakalpojumu divas reizes nedēļā, jo tas, iespējams, palielinātu apmeklējumu skaitu.
U.Doņuks pauda – varētu samazināt cenu, tādējādi palielinot apmeklētāju pieplūdumu.
Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa atgādināja, ka pašvaldība nenodarbojas ar uzņēmējdarbību, kā arī nav paredzēta atsevišķu cilvēku grupu sponsorēšana. Viņa arī retoriski vaicāja, vai tiešām pirti apmeklē tie, kuriem nav citu iespēju nomazgāties.
Novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs pauda, ka Staru pirti izmanto ne tikai Staru cilvēki, bet vēl citi, kuriem patiešām mājās nav labierīcību un pirts ir ļoti nepieciešams pakalpojums. Viņš neiebilda pret cenas palielināšanu pirtij, tomēr aicināja padomāt par atbalstu trūcīgajiem, piemēram, veļas mazgāšanas pakalpojuma izmantošanai. J.Antaņevičs arī vērsa uzmanību, ka vidējā vecuma pensija ir mazliet vairāk par 300 eiro.
Novada deputāts Normunds Mazūrs akcentēja, ka Staru pirts nav sociālais pakalpojums. Pašvaldības pirts pastāvēšanu viņš uzskata kā “privilēģiju Daukstu pagastam”. N.Mazūrs paliek pie principa, ka viss maksā tik, cik maksā. N.Mazūrs tomēr apšauba, vai būs nācēji uz Staru pirti divas reizes nedēļā.
Deputāte Guna Pūcīte pauda – Staru pirts apmeklējumam vienai personai būtu jāmaksā dārgāk par 10,53 eiro, jo cenā ir jāiekļauj arī izmaksas, kas būs nepieciešamas remontdarbiem un pirts uzturēšanai labā stāvoklī. Pēc G.Pūcītes domām, rezultāti pēc pusgada rādīs reālo situāciju.