
Daļai autovadītāju joprojām ir problēmas ar apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards.

M.Didrihons-Linards stāsta, ka tie autovadītāji, kas šos noteikumus neievēro, tiek pie naudas soda. “Uz ceļa zīmēm neskatās un tad, kad uzliek soda naudu, tad ir neapmierināti un sašutuši, norādot, ka varēja taču brīdināt. Likums to neparedz. Uzreiz ir sods un viss. Gulbenē ļoti maz ievēro šīs ceļa zīmes. Varētu visu dienu vietās, kur tās ir, stāvēt un likt soda naudu. Braucam, redzam un arī liekam soda naudas. Ir, kas domā: redz, šoreiz pašvaldības policijas mašīna aizbrauca garām un kādu nesodīja. Tās ir reizes, kad dodamies izsaukumā, piemēram, uz kādu ģimenes konfliktu,” skaidro M.Didrihsons-Linards.
Daudz ir autovadītāju, kas neievēro arī nepārtrauktās līnijas. “Ābeļu ielā, domes priekšā, Nākotnes ielas masīvā, kur ir nepārtrauktās līnijas, bet autovadītāji to neņem vērā, un tad atkritumu mašīna nevar izbraukt un zvana mums. Līkajā ielā, kur ir autobusa pietura skolēniem, tur arī bieži neievēro. Nepārtrauktās līnijas nav uzzīmētas tāpat vien! Noteikumus pārkāpj vietēji. Iebraucēji vairāk nepamana ceļa zīmes, kur ir vienvirziena ielas,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks un turpina, ka ir, kas sodus saņem atkārtoti. “Un tad mēs klausāmies pārmetumus, ka mums nav ko darīt. Tiek norādīts, lai ķeram mazos pīpmaņus, un arī to mēs darām.”
M.Didrihsons-Linards arī atgādina, ka par suņiem un kaķiem pilsētā ir jāmaksā pašvaldības nodeva. Gulbenes novada pašvaldības tīmekļvietnē publiskota informācija, ka par suni tie ir 4 eiro gadā, bet par kaķi – 2 eiro. Jāatceras arī par dzīvnieku čipošanu un vakcinēšanu. “Bažas raisa jaunie noteikumi, ka suņus nedrīkst turēt pie ķēdes. Vecie suņi var būt pie ķēdes, bet jauni dzimušie ne. Un drīz būs daudz tādu jauno suņu. Savukārt cilvēku ieradums “suns pie ķēdes” paliek. Un ne visi var uzbūvēt voljērus. Ar to būs problēmas,” saka M.Didrihsons-Linards.
Pašvaldības policija atgādina, ka arī atkritumus dedzināt nedrīkst. “Likums pasaka, ka atkritumus dedzināt ir aizliegts. Rudens klāt, un sāksies lapu dedzināšana, tad parasti braucam un sakām, ka nedrīkst to darīt. Cilvēki arī to saprot un ugunskuru nodzēš. Bet, ja turpinās tā darīt, tad sāksim likt arī sodu,” norāda pašvaldības policijas priekšnieks.
#SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Dzirkstele”. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”.