
Gulbenē notiek anonīmo alkoholiķu sapulces, un tie, kas vēlas gūt atbalstu atbrīvoties no atkarības, var šo iespēju izmantot. Anonīmo alkoholiķu grupa “Dionīss” Gulbenē sāka darboties pagājušā gada oktobrī Brīvības ielā 22 (tālrunis: 27 776 776). Grupa vēl ir maza, bet uz to brauc arī cilvēki no citām pilsētām. To “Dzirkstele” noskaidroja “Anonīmo alkoholiķu sadraudzībā”.
Sapulces Gulbenē notiek katru otro svētdienu no pulksten 18.00 līdz 19.30. Nākamā sapulce notiks 2.februārī, pēc tam 16.februārī, 2.martā.
Iepriekš uz sapulci nekā īpaši nav jāpiesakās, vienkārši jāaiziet. Sapulci jeb pašpalīdzības grupu apmeklējot, nav jānosauc savs īstais vārds. Apmeklējumi nekad nav obligāti un netiek uzskaitīti. Katrs var brīvi atrasties vai doties projām. Sapulces norise ir līdzīga, kā bieži ir redzēts filmās – cilvēki sēž aplī vai pie galda, dzer kafiju, tēju un dalās savā pieredzē. Sapulci vada kāds no anonīmo alkoholiķu grupas biedriem, un tās ievadā vadītājs iepazīstina klātesošos ar sapulces formātu un norises kārtību. Sapulcē tiek ievērots anonimitātes princips – anonīmie alkoholiķu biedri lūdz stingri ievērot konfidencialitāti un neizplatīt informāciju par sastaptajiem cilvēkiem ārpus sapulces. Anonimitāte aizsargā cilvēkus, kuriem varētu būt nepieciešama palīdzība. Tā palīdz nenovirzīties no galvenā mērķa – palikt skaidrā pašiem un palīdzēt sasniegt skaidrību ikvienam neatkarīgi no vecuma, tautības, dzimuma, reliģijas, profesijas vai materiālā stāvokļa.
Ja problēmas ar alkoholu ir kādam no ģimenes locekļiem, tuviniekiem vai draugiem, ir iespēja meklēt atbalstu “Al-Anon” ģimenes grupās. Tuvinieki var ieteikt atkarīgajam cilvēkam apmeklēt anonīmo alkoholiķu sapulces, bet jāpiesaka nav. Informatīvais tālrunis: 25 854 230, epasts: “latvijas_alanon@inbox.lv”.
“Anonīmo alkoholiķu sadraudzībā” “Dzirkstelei” uzsver – dažkārt tiek uzskatīts, ka anonīmie alkoholiķi ir saistīti ar sektu, reliģijām, atveseļošanās iestādēm, rehabilitācijas iestādēm, iespējams, tiks prasīta nauda par apmeklējumu vai arī būs kaut kas īpaši jādara – jārunā, jāatklājas, jāsauc sevi par alkoholiķi. Dažkārt cilvēki baidās nākt uz sapulci, īpaši mazākās pilsētās – ja nu satiks kādu pazīstamu, aizmirstot, ka tas otrs cilvēks anonīmo alkoholiķu sapulcē atrodas tieši to pašu iemeslu dēļ, lai atveseļotos un rastu atbalstu.
— Inita Savicka