
Pats savā mežā zaudēja kokus desmitiem tūkstošu eiro vērtībā un divus gadus nav tiesīgs tur iet lasīt kaut vai zarus malkai. Šo savu bēdu stāstu nupat ir publiskojis stāmerenietis Dzintars Krevics, tādā veidā brīdinot citus mežu īpašniekus, lai uzmanās no uzpircēju rožainiem solījumiem un nekad neparaksta nevienu līgumu bez iepriekšējas rūpīgas iepazīšanās ar tā saturu.
“Dzirkstelei” viņš saka – viņam pašam personiski šā bēdu stāsta publiskošana neko nedod. “Ko vairs… Viņi ir pārdevuši tālāk un cauri. Juridiski es neko nevaru izdarīt. To, ka mani piešmauks, es sapratu, bet, ka tas notiks tik rupjā veidā, tas ir par traku,” stāsta D.Krevics.
Stāmerienas pagastā nepilnus sešus hektārus meža mantojusi Dzintara mamma, kura savam dēlam arī uzticējusi rūpes un saimniekošanu īpašumā. Viņš atzina, ka dokumentu kārtošana, lai īpašumu piefiksētu zemesgrāmatā, vienmēr tikusi atlikta uz “pēc tam”, jo pašam izstaigāt visas instances grūti un arī naudas neesot bijis. Tad pēkšņi Dzintaru uzmeklēja labdari, kuri bija gatavi visus nepieciešamos dokumentus nokārtot viņa vietā, taču par to jāmaksā atlīdzība.
Dzintars mudināts nokārtot pilnvaru, lai uzņēmuma pārstāvji varētu kārtot itin visus jautājumus, kas saistīti ar meža dokumentāciju, turklāt mutiski vienojušies, cik daudz meža par 9455 eiro atlīdzību uzņēmums drīkst izstrādāt. Runāts, ka Dzintaram būs malka un ka viņam paliks 3 hektāri meža zemes. Rezultātā D.Krevics vispār zaudējis tiesības uz sava meža kokiem 5,8 hektāru platībā un turpmākos divus gadus nav tiesīgs tur iet traucēt.
Viņš piezvanījis uz uzņēmumu, bet tur teikts: “Pats parakstīji, ko tu vēl gribi?!” Teikts – uzņēmumam bijuši lieli izdevumi. D.Krevics secina – uzņēmums sev par labu visus papīrus sakārtoja un viss kārtībā. Bet stāmerenietis ir palicis bez malkas un bez tiesībām iet savā mežā kaut vai zarus salasīt.
D.Krevics stāsta – neesot arī naudas, lai nopirktu malku. Uz “Dzirksteles” rosinājumu vērsties pēc atbalsta malkas iegādei pašvaldībā, viņš teica – tas ir problemātiski, jo mitinās dzīvoklī, kura īres tiesības nav nokārtotas. “Lai pieteiktos uz apkures pabalstu, ir jābūt šādam līgumam! Reizēm cilvēki “neklapē ar ausīm”, uzskata – domes sēdes lēmums ir par palīdzības sniegšanu un ar to pietiek. Nepietiek! Tomēr nav neizdarāmu lietu. Ir jāsaņemas un jānoslēdz līgumsaistības. Ir minimālās prasības, kuras ir jāizpilda,” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.
– Diāna Odumiņa