Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā līdz 8.maijam skatāma izstāde “Jūlijam Madernieka 140. Ludolfam Libertam 115.” Izstāde ir veltīta diviem novadniekiem un nozīmīgiem māksliniekiem Latvijas kultūrā.
J.Madernieks ir spilgtākais latviešu profesionālās lietišķās mākslas un latviešu ornamenta meistars 20.gadsimta sākumā. Viņš bijis skolotājs vienam no viņa labākajiem audzēkņiem – scenāristam un gleznotājam Ludolfam Libertam, kurš ir dzimis Tirzā. Nozīmīgā L.Liberta daiļrades daļa ir scenogrāfija. L.Liberta darbu paraugi apskatāmi arī digitālā projekcijā.
Muzeja direktore Valda Vorza stāsta, ka izstādē izmantoti materiāli no muzeja krājuma, kā arī aplūkojami Stradu pagasta iedzīvotājas Birutas Ansones izšuvumi krustdūriena tehnikā, kurā ar krāsu bagātību atklāti J.Madernieka raksti. B. Ansone J. Madernieka rakstiem pievērsusies pēdējos gados. Tie izmantoti viņas darinātajos dekoratīvajos spilvenos, pārklājos, sienas dekoros un citos rokdarbos. Rokdarbnieces veikums pagājušajā gadā bija aplūkojams izstādē, kas bija iekārtota Gulbenes kultūras centrā.
Izstādes laikā līdztekus eksponātu aplūkošanai noris arī bērnu radošās darbnīcas, kurās bērniem tiek piedāvātas jaunas nodarbības “Ornamentālais Madernieks” un “Mana atmiņu glezna”.
“Nodarbību laikā bērniem ir iespējams iepazīt mākslinieku daiļradi un pašiem pamēģināt dažādas tehnikas un paņēmienus. Nodarbību programmas paredzētas pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem un 1. līdz 9.klašu skolēniem. Radošo nodarbību laikā bērni veido dažādus krāsainus ornamentus un zīmējumu,” stāsta muzeja muzejpedagoģe Iveta Petrovska.
“Muzejpedagoģiskās nodarbības “Parunāsim par krāsām…” laikā, izmantojot muzeja krājumā esošo novadnieku gleznas un krāsainas ilustrācijas, skolēni padziļina zināšanas par siltajiem un vēsajiem krāsu toņiem caur dažādiem gadalaikiem, izmantojot krāsainos zīmuļus un aplikācijas, skolēni veido kompozīcijas,” stāsta I.Petrovska.
Šī nodarbība ir domāta 3. līdz 9.klašu skolēniem.