Pēdējā laikā Latvijā ir notikušas vairākas traģiskas autoavārijas, tādēļ ceļu policija ir nolēmusi strikti vērsties pret ātruma pārkāpējiem, jo ātrums visbiežāk ir galvenais traģisko negadījumu cēlonis. Cīņā ar pārkāpējiem tikšot izmantotas visas iespējamās likumīgās metodes, tostarp arī slēptā uzraudzība.
Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts norāda – ja tikšot izdots rīkojums cīņā ar ātrumpārkāpējiem izmantot slēptās metodes, tās tiks izmantotas arī mūsu pusē. “Ātruma pārsniegšana ir visizplatītākais pārkāpums uz ceļiem, piemēram, šogad līdz jūnijam par ātruma pārsniegšanu Gulbenes novadā ir sodīti jau 452 autovadītāji. Es uzskatu, ka tas ir ļoti liels skaitlis. Ja vadītāja apliecība ir iegūta, cilvēks zina satiksmes noteikumus un tie ir jāievēro,” uzsver vecākais inspektors.
G.Pusts norāda, ka lielas problēmas sagādā arī jaunieši, kas brauc ļoti agresīvi. “Brīžiem diemžēl šķiet, ka tiesības jauniešiem tiek uzdāvinātas. Viņi neievēro noteikumus, jo īpaši tas notiek vēlās vakara stundās un naktīs. Dienā, protams, visi cenšas braukt pēc noteikumiem, bet naktīs notiek viss kas. Tiek darīts pat tā – nobrauc gar policiju, paskatās, cik mašīnas stāv, un tad var droši darboties. Mūsu rīcībā nav daudz resursu, taču, cik ir, tik mēs maksimāli cenšamies tos izmantot, taču, protams, inspektori nevar paspēt būt visur. Kamēr viņi ir vienuviet, otrā pilsētas galā var brīvi darboties. Problēma ir arī tā, ka mēs nevaram neko pierādīt, kamēr agresīvie braucēji nav nofilmēti vai noķerti pie rokas. Es uzskatu, ka būtu nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, jo pašreiz ir ļoti grūti pierādīt, ka kāds ir braucis agresīvi, turklāt sodiem vajadzētu būt arī bargākiem,” saka G.Pusts. Viņš gan piebilst, ka policija lēnām un neatlaidīgi cīnīsies un mēģinās ierobežot šos pārkāpumus.