
Nav naktīs izgaismota, tad pēkšņi atkal ir izgaismota, bet nu atkal nav – tādas nedienas šogad piemeklējušas Gulbenes centrālo strūklaku, kura tradicionāli tiek darbināta no maija līdz rudens aukstajam laikam.
Iedzīvotāji ievērojuši, ka pašlaik strūklaka naktī nav vispār izgaismota, bet arī iepriekš šogad nav bijusi tik koša, kāda bija pašā sākumā, kaut sākotnējais projekts paredz šo krāsainību.
Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirkstelei” skaidro: ““Sit ārā” strūklakas elektrības automātslēdžus. Mērījumus un defektāciju gaismām varēs veikt, kad izlaidīsim ūdeni no strūklakas. Tad arī varēs saprast, kurš gaismas ķermenis, kurš kabelis vai kas cits ir jāmaina.”
Gulbenes pilsētas strūklaka “Pakur, pakur” centrālajā skvērā tika izveidota 2008.gadā. Strūklakas kompozīcija sastāv no divām stilizētām metāla liesmām, sešām centrālajām strūklām ar augstumu līdz 2,5 metriem un 45 mazākām ūdens strūklām, kas plūst baseina centra virzienā. Strūklakai jābūt izgaismotai ar 21 prožektoru, kuriem tumšajās diennakts stundās jāpriecē skatītāji ar mainīgu, krāsainu apgaismojumu. Skvēra labiekārtojuma un strūklakas izskata idejas autors ir mākslinieks Ivars Vecāns, kurš strādā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Hidrotehniskā projekta autors ir inženieris Gints Jaudzems. Strūklakas tehnoloģiskā sistēma izveidota, izmantojot Vācijā rūpnieciski ražotās profesionālās iekārtas un materiālus. Strūklakas montāžu un regulēšanu izpildīja SIA “Rubate”. Projekta pasūtītājs un galvenais finansētājs bija Gulbenes pilsētas dome, taču strūklakas izbūves finansēšanā ar ziedojumiem aktīvi piedalījās arī iedzīvotāji.
Fakti
* Gulbenes strūklakas “Pakur, pakur” veidošanai naudu ziedojuši arī gulbenieši.
* Strūklaku atklāja 24.jūlijā par godu Gulbenes 80. dzimšanas dienai.
* Kopumā projekts izmaksājis aptuveni 100 000 latu.
Avots: “Dzirksteles arhīvs”