
Mēneša laikā Gulbenē ir atklāti pieci gadījumi, kad pieslēgšanās centralizētajiem pilsētas ūdenssaimniecības tīkliem ir notikusi nelikumīgi. Par to publiski informāciju ir izplatījusi SIA “Gulbenes Energo Serviss”.
Nelikumīgie pieslēgumi ir atklāti, apsekojot ūdenssaimniecības maģistrālos tīklus Vidus, Tilta, Dzirnavu, Raiņa un Krasta ielā Gulbenē.
SIA “Gulbenes Energo Serviss” norāda, ka ir obligāts līgums ar šo uzņēmumu, lai varētu lietot centralizētos pilsētas ūdenssaimniecības tīklus. To nosaka Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums. Kā zināms, pašvaldība tieši savai kapitālsabiedrībai SIA “Gulbenes Energo Serviss” ir uzticējusi apsaimniekot tai piederošo ūdenssaimniecību un nodrošināt pakalpojumu pieejamību gan pilsētā, gan laukos.
SIA “Gulbenes Energo Serviss” ir tiesīga pārtraukt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu bez iepriekšēja brīdinājuma, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs ir ierīkojis patvaļīgu pieslēgumu pie centralizētās ūdensapgādes vai centralizētās kanalizācijas sistēmas.
Pašvaldības administratīvās komisijas vadītāja Laima Priedeslaipa “Dzirkstelei” teica, ka šādi gadījumi tiks izvērtēti komisijā, kad SIA “Gulbenes Energo Serviss” informēs pašvaldības policiju un tā veiks savu izpēti.
Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards laikrakstam teica, ka pagaidām vēl līdz viņa iestādei informācija no SIA “Gulbenes Energo Serviss” nav nonākusi.
No SIA “Gulbenes Energo Serviss” izplatītās informācijas izriet, ka uzņēmums plāno ne tikai panākt administratīvā soda piemērošanu saistībā ar nelikumīgajiem pieslēgumiem, bet arī aprēķināt un piedzīt kompensācijas par ūdenssaimniecības pakalpojumu lietošanas noteikumu pārkāpšanu. Metodiku, kā to izdarīt, paredz vairāki Ministru kabineta noteikumi. Piemēram, nelikumīgi patērētā ūdens vai novadīto notekūdeņu daudzumu aprēķina, ņemot vērā nominālo ūdens caurplūdumu attiecīgi caur ūdensapgādes ievadu vai kanalizācijas izvadu 24 stundas diennaktī, skaitot no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Ja pārkāpuma izdarīšanas laiks nav precīzi nosakāms, pieņem, ka pārkāpums izdarīts vienu mēnesi iepriekš, skaitot no dienas, kad pakalpojuma sniedzējs konstatējis pārkāpumu.
Uzņēmums arī norādījis, ka ir pagājuši divi gadi, kad tas izplatīja aicinājumu fiziskajām un juridiskajām personām labprātīgi legalizēt nelikumīgos ūdenssaimniecības pieslēgumus. Atsaucība uz šo aicinājumu neesot bijusi liela. SIA “Gulbenes Energo Serviss” vēlreiz aicina iedzīvotājus sakārtot savas saistības ar pakalpojuma sniedzēju un ziņot par iespējamām nelegālajām pieslēguma vietām.
FAKTI
● Par pašvaldības saistošo noteikumu “Sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas un lietošanas kārtība Gulbenes novada pašvaldības teritorijā” neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai no 10 līdz 350 eiro; juridiskajai personai – no 10 līdz 1400 eiro.
● Noteikumu izpildes kontroli un administratīvā pārkāpuma procesu par noteikumos minētajiem pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Gulbenes novada pašvaldības policija.
● Administratīvā pārkāpuma lietu par noteikumos minētajiem pārkāpumiem izskata Gulbenes novada pašvaldības administratīvā komisija.
AVOTS: “LIKUMI.LV”