
Par braukšanu 1,5 promiļu vai lielākā alkohola reibumā būs paredzēta kriminālatbildība un transportlīdzekļa konfiskācija. To nosaka izmaiņas Krimināllikumā un grozījumi Ceļu satiksmes likumā. To galīgajā lasījumā atbalstīja 13.Saeima savā pēdējā kārtējā sēdē.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa darbinieks Viesturs Ronis, kurš pirms Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes restrukturizācijas bija Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors, “Dzirkstelei” norāda – tas, ka paredzēta kriminālatbildība, mainīs to, ka būs vairāk sodītu kriminālpersonu.
“Dzērājšoferi visu laiku bija un arī ir. Priekš Gulbenes, nosacīti mazas pilsētas, mazas teritorijas, ir par daudz to dzērājšoferu. Lielākajai daļai dzērājšoferu parasti ir virs 1,5 promilēm, tā ka šīs visas tagad būs potenciālās krimināllietas. Tādu, kam ir starp 0,5 un 1,5 promilēm, ir aptuveni 20 procenti uz kopējā fona. Ja dzer, tad dzer un brauc. Tuvu pie 80 procentiem ir tie, kuriem ir tās lielās promiles, kuriem būs kriminālatbildība,” saka V.Ronis.
Viņš stāsta, ka dzērājšoferi sēstas pie stūres ne tikai brīvdienās un viņiem nav arī vecuma ierobežojuma. “Un tā jau ir tikai daļa, kuru mēs noķeram, ir jau daļa, kuriem paveicas un aizbrauc pa citu ceļu, nevis pa to, kur dežurē tajā mirklī policija. Līdz ar to dzērājšoferu īpatsvars ir krietni lielāks, nekā mēs noķeram. Ir tādi, kas arī atkārtoti sēstas pie stūres reibumā. Tie, kas turpina savu netikumu, tie turpina,” saka V.Ronis.
“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT
– Inita Savicka