
Bērniem un jauniešiem Gulbenes novadā vajadzīgs sporta ārsts, bet pagastos iedzīvotājiem – vairāk informācijas par iespējam sportot un piedalīties pasākumos. Tie ir tikai daži ierosinājumi, kurus pašvaldības Sporta pārvalde ir saņēmusi no vietējās sabiedrības laikā, kad no 6. līdz 27.aprīlim organizēja astoņas diskusijas.
Sporta pārvaldes rīkoto diskusiju dalībnieki bija iedzīvotāji, sporta entuziasti, deputāti, pagastu pārvaldnieki, administrācijas un nodaļu vadība un darbinieki, nozaru speciālisti, nevalstisko organizāciju pārstāvji. Diskusijas noritēja Lejasciemā, Druvienā, Lizumā, Stāķos, Litenē, Jaungulbenē, Gulbenē un Rankā.
Iedzīvotāji gribēja runāt
Gulbenietis Arnis Martusevičs, kurš pārstāv biedrību “FB Gulbene 2005” sarunā ar laikrakstu teica: “Ja tiks ņemti vērā kaut 10 procenti no izskanējušajiem ieteikumiem un ja šie 10 procenti tiks realizēti, tad es būšu ļoti pārsteigts.” Viņa secinājums – diskusija Gulbenē bijusi organizēta tā, ka cilvēki maz tika pie vārda un savu domu verbālas paušanas. Gulbenē saruna notikusi pa mierīgo, jo “tas teātris bija ļoti labi iestudēts”, bet smagi Sporta pārvaldei bijis Lejasciemā, Druvienā un Jaungulbenē. Moderatorei Anitai Birzniecei viņš dotu 10 ballles – maksimālo vērtējumu – par to, kā noorganizēt nevainojamu parādes pasākumu. A.Martusevičs nožēlo, ka gandrīz nav ticis pie vārda. Viņš uzskata – novada sporta sabiedrība nav apmierināta.
Gulbenietis Kristaps Teicis, kurš nodarbojas ar netradicionāliem sporta veidiem, piedalījās diskusijā Gulbenē. Viņa pārdomas šajā sakarā ir šādas: “Diskusija bija kā diskusija. Secinājums ir viens, klasisks un nemainīgs – Gulbenes novada prioritāte ir “Buki” un “Sarma”, sekundāri iet standarta sporta veidi: vieglatlētika, basketbols un futbols. Kas skar manis interesējošos sporta veidus, kas ir rogainings, taku skriešana, akrobātika un ielu vingrošana, tad piedāvājums ir vājš, bet tas tāds ir bijis vienmēr. Piekritīšu, ka varbūt ar entuziastu palīdzību to visu varētu celt, taču žēl, ka Sporta pārvaldei, pat testa/eksperimenta kārtā nav vēlmes pamēģināt. Kas attiecas uz attīstību – domāju, ka tā ir iespējama, jo sliedes ir pareizās. Ja pieturēsies pie plāna “neizgudrot jaunu riteni”, bet uzlabot esošo, tad tas viss varētu iet daudz pozitīvākā gultnē. Protams, jāņem vērā demogrāfiskais aspekts – laukos, tajā skaitā arī Gulbenē, cilvēku daudzums nepalielinās. Līdz ar to… tikai “jārok” un jācer.”
Ierosinājumi ir apkopoti
Pašvaldība informē, ka diskusiju laikā ir izskanējis priekšlikums atkal rīkot pasākumu “Gada balle sportā”, kā arī apbalvot trenerus un jauniešus, kuri ir Latvijas čempioni, individuālajos un komandu sporta veidos izcīnījuši 1. līdz 6.vietu.
Izteikta arī doma veikt analīzi par novadā organizēto sporta pasākumu lietderību (dalībnieku skaits un cits). Ieteikts Sporta pārvaldei izveidot rezerves budžetu, ja rodas kāds pasākums, kas nav iekļauts pasākumu plānā un budžetā. Norādīts uz vajadzību atbalstīt un attīstīt netradicionālos, esktremālos un jaunos sporta veidus, piemēram, rogainingu, ielu vingrošanu, lakrosu.
Runājot par sporta bāžu attīstību, vispirms uzsvērta vajadzība pabeigt Gulbenes lielā stadiona rekonstrukciju, izveidojot vieglatlētikas manēžu. Tāpat rosināts hokeja laukumam lielajā stadionā izmantot saldējamo iekārtu, lai ilgāk varētu izmantot segumu. Izteikta ideja par futbola laukuma ierīkošanu Gulbenes bijušā lidlauka zonā, uzliekot tur futbola vārtus. Savukārt strītbola laukumus ar asfaltētu segumu rosināts izveidot Gulbenē, Ozolu ielā 10, vai aiz “Bāzes” Brīvības ielā.
Visi šie ierosinājumi Sporta pārvaldei noder, gatavojot novada sporta stratēģiju 2023.-2027.gadam.
– Diāna Odumiņa








