Pircēji atzinīgi novērtē produkciju
Vakar akciju sabiedrība “Rankas piens” saņēmusi patīkamu ziņu, ka ir pavērti ceļi produktu pārdošanai Krievijā. To apliecina Krievijas veterinārā dienesta apstiprinātais sertifikāts. Jau ir notikusi sazināšanās ar divām kompānijām, kas ir gatavas sākt sadarbību ar Rankas piensaimniekiem. Sadarbības partnerus Krievijā galvenokārt interesē sieri, kam ir liels realizācijas laiks.
Savukārt pirms Jāņiem izdevies parakstīt līgumu ar kādu Izraēlas firmu. Uz Izraēlu jau nosūtīta pirmā divdesmitgramīgo kausēto sieriņu “Ņam, ņam” krava, kas izraēliešiem ļoti iepatikusies, tāpēc ir pasūtījums un sadarbības līgumā paredzēts, ka no Rankas uz Izraēlu tiks nosūtītas vēl vismaz astoņas kravas šo sieriņu. “Šis gads nav viegls, bet procesi notiek un viss vēršas uz labu,” stāsta akciju sabiedrības “Rankas piens” valdes priekšsēdētājs Aldis Spalviņš.
Jau otro nedēļu akciju sabiedrībā “Rankas piens” tiek ražoti jauni trīs veidu biezpiena deserti “Mille” ar dažādām piedevām. Pircēji tos jau paspējuši nobaudīt un atzinīgi novērtēt.
Viens deserts ir gatavots ar izteiktu plombīra saldējuma garšu, otrs ar šokolādes garšu, bet trešajam desertam garšu piešķir dzērveņu ievārījums.
“Izmantojam vietējās dzērvenes, kas aug Rankas purvā. Dzērvenes mēs paši arī pārstrādājam. irdzniecībā biezpiena deserts ir jau divas nedēļas, un pircēju atsaucība un pieprasījums pēc tā ir liels,” stāsta A.Spalviņš.
Kopīga darba rezultāts
Jaunais produkts ir tapis sadarbībā ar firmu SIA “European Dessert Group”, kas nodarbojas ar pārtikas produktu vairumtirdzniecību. Tā izstrādē kopā ar Rankas piensaimniekiem piedalījies pārtikas produktu ražošanas tehnologs no Krievijas, kurš uzņēmumā veicis dažādus eksperimentus, tāpēc jaunais produkts uzskatāms par kopēja darba rezultātu. Radošajā procesā piedalījies arī akciju sabiedrības “Rankas piens” ražošanas vadītājs Ainārs Fiļipovs. Rankas pienotavā tiek ražota gan deserta masa, gan arī tā tiek uz vietas fasēta trauciņos. Neilgajā laika periodā ir aptuveni izgatavots nedaudz vairāk par tonnu biezpiena deserta masas un traukos safasēta pustonna.
“Pie fasējuma, kas notiek mūsu uzņēmumā, darbs neapstājas. Plombīra un šokolādes deserta masu, toveros no Rankas vedam tālāk uz Rūjienas pienotavu, kur šo masu fasē simpātiskos konusveida traukos. Paredzams, ka jau tuvākajā laikā taps seši interesanti produkti konusveida fasējumā, tāpēc mēs paši šo izstrādājumu dēvējam par “silto” saldējumu,” stāsta A.Spalviņš. Biezpiena desertiem, kas fasēti Rankas pienotavā, realizācijas laiks ir 12 dienas, bet tam, kas fasēts Rūjienas piena pārstrādes uzņēmumā, tā ir 21 diena, jo ir labāks iepakojums. Produkta ražošanas apjoms ir atkarīgs no pieprasījuma.
“Produkciju tirgojam visā Latvijā, tāpēc laikus sagaidām pasūtījumus no visām firmām, kuras interesē Rankā tapusī produkcija, tad ražojam pieprasīto apjomu. Šā brīža vērojumi liecina, ka lielāks pieprasījums ir pēc biezpiena deserta “Mille” ar dzērveņu ievārījumu. Iespējams, ka to nosaka vietējās dzērvenes, lai gan jaunajam desertam ir interesants sastāvs,” stāsta A.Spalviņš. Viņš sola, ka arī turpmāk pircēji tiks iepriecināti ar kaut ko jaunu. Šobrīd Rankas pienotavā tiek ražotas aptuveni 200 dažādu produktu vienības.
Sieru ēduši mazliet mazāk
Siera patēriņu aizvadītajos Jāņos A.Spalviņš vērtē pozitīvi, lai gan tas salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem bijis mazāks.
“Mēs apzināti noteicām sieram lielāku realizācijas cenu. Šis ir dīvains gads, kad, sākoties vasarai, tieši piena iepirkums un piena cena ir krietni augstāka nekā citus gadus. Ir tendence piena cenai vēl pieaugt. Līdz ar to mēs sapratām, ka realizācijas cenas nevar būt pagājušā gada līmenī. Šogad esam pārdevuši 115 tonnas “Jāņu siera”, kas diemžēl ir 25 tonnas mazāk nekā pērn,” stāsta A.Spalviņš.
Šogad “Jāņu sieram” bijusi arī lielāka konkurence, jo ļoti nopietni strādājuši Lazdonas, Talsu piensaimnieki, kā arī vietējie siera sējēji. Rankas piensaimnieki izjūt konkurenci un apzinās, ka šā brīža ekonomiskajā situācijā cilvēki patērē mazāk siera. Audzis arī piena apjoms salīdzinājumā ar pērno gadu. Rankas piensaimnieki seko līdzi piena piegādātāju darbam, lai kopīgi radītu atkal jaunus produktus.