
Spārītes parkā Gulbenē tiek atjaunoti esošie vides objekti – uz saliņas ir atjaunotas divas no trim iepriekš uzstādītajām zaru ligzdām, kas laika apstākļu ietekmē bija zaudējušas savu sākotnējo formu. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.
Tāpat pie labirinta, kur var iepazīt koku lapas, vecās koka informācijas plāksnes vairs nepildīja savu funkciju, tāpēc ir nomainītas uz jaunām metāla plāksnēm ar lapu gravējumiem.
Tuvākajā laikā plānots nomainīt arī parkā esošo tālskati un visiem vides objektiem pievienot lietošanas instrukcijas. Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre “Dzirkstelei” stāsta, ka tiek domāts un risināts, kā tālskati salabot tā, lai to vairs nesabojātu. “Tālskatis bija domāts, lai kokos redzētu izvietoto spāri, dzeņus un vāveres. Runājām arī ar ražotāju, kā varētu to atrisināt, jo vēlamies, lai tālskatis funkcionē, citādāk objekts ir, bet tas nedarbojas. Pamatdoma – lai ar to varētu saskatīt arī kādu īstu putnu. Arī Elvijs Kantāns (putnu pētnieks – red.) iesaistoties ir teicis, ka tur brīžiem var pavērot putnus kokos. Tas tiek risināts un tiek domāts, kā lai izveido tādu tālskati, kas funkcionē. Ja kādam ir kāds ierosinājums, lūdzu, stāstiet!” aicina L.Šmite-Ūdre.
Viņa arī stāsta, ka Spārītes parku gaida pārmaiņas. Proti, tas saistīts ar iedzīvotāju līdzdalības budžeta projektu. Šim projektam šobrīd notiek projektēšanas darbi, un Spārītes parka saliņai būs attīstība un turpinājums.
Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas projektu vadītāja Zane Pūcīte “Dzirksteli” informē, ka šobrīd tiek strādāts pie tehnisko specifikāciju un iepirkuma dokumentācijas gatavošanas. Pēc tam tiks sludināts iepirkums. Šīs sezonas laikā plānots projektu realizēt.
“Dzirkstele” jau rakstīja, lai papildinātu jau esošo parka sakopto daļu, līdzdalības projektā tika rosināts izveidot “pop-up” brīvdabas kultūras un atpūtas zonu, kur būtu performances platforma ar iespēju organizēt pieredzes stāstu vakarus, neliela apmēra lokālus koncertus, improvizācijas vai mini šovus koku paēnā, koka šūpuļtīkli, ģimenes vai draugu kopienas zvilnis, šūpuļkrēsli.





