Gulbenē pašvaldībai šogad tikai par diviem suņiem ir samaksāta ikgadējā nodeva, kā arī par vienu kaķi. Gulbenes pilsētas domes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons – Linards – Nuka “Dzirksteli” informē, ka Gulbenē pagaidām reģistrēts vēl tikai viens šogad jaundzimis suns.
Viņš nolēmis, sākot ar februāri, kontrolēt situāciju ielās, uzrunājot satiktos saimniekus, kas ved pastaigā suņus, lūdzot uzrādīt suņu žetonus, kā arī dokumentus par suņu reģistrāciju un vakcināciju. Pārkāpējiem rakstīs administratīvos protokolus, kurus izskatīs pašvaldības administratīvās komisijas sēdē. “Katrs suns pastaigā ir vedams tikai pavadiņā, tas ir obligāts nosacījums. Gulbenē ir bijuši gadījumi, kad savā vaļā skrejoši suņi sabaidījuši vai pat sakoduši cilvēkus. Tas nav pieļaujams. Vieta, kur suņus var laist brīvi skriet, ir pašvaldības speciāli ierīkotais, iežogotais suņu pastaigu laukums Rūdolfa Blaumaņa ielā,” saka M.Didrihsons – Linards – Nuka.
SIA “Alba”, kurai pašvaldība uzticējusi ikgadējās nodevas iekasēšanu no iedzīvotājiem par viņu turētajiem suņiem un kaķiem, “Dzirkstele” noskaidroja, ka ikgadējā nodeva par suni ir divi lati, par kaķi – viens lats. Katra reģistrētā suņa saimniekam pret trīs latu samaksu izsniedz dzīvniekam domātu žetonu, ko valkāt pie kaklasiksnas.
Suņu un kaķu nodevu pilsētā plānots izmantot pilsētas labiekārtošanai un tīrības uzturēšanai. “Gulbenieši sūdzas, ka uz ielām paliek suņu ekskrementi. Ja iedzīvotāji maksās suņu nodevu, ierīkosim pilsētas ielās speciālas atkritumu tvertnes suņiem, kur būtu pieejami maisiņi ekskrementu savākšanai,” saka sabiedriskās kārtības sargs.
Aktuāla Gulbenē ir arī klaiņojošo suņu problēma. Pašvaldībā ir divi sertificēti speciālisti klaiņojošu mājdzīvnieku izķeršanā. Ir arī šim darbam nepieciešamais aprīkojums. Taču Gulbenē nav dzīvnieku patversmes. Tāpēc klaiņojošo dzīvnieku ķeršanā var rīkot tikai atsevišķus reidus, par ko jau iepriekš panākta vienošanās ar kādu dzīvnieku patversmi kaimiņrajonos.