“Vai tiešām Gulbenē neviens nav tik gudrs, ka ūdensvadu caurules Latvijas apstākļos ir jāievieto zemē ne mazāk kā 1,8 metru dziļumā, nevis knapi metra dziļumā. Vainīgā atkal nav. Ziema vainīga. Lai aizbrauc uz Balviem, kur strūklaka sāka darboties jau pirms pirmā maija, un mācās pieredzi,” neapmierinātību pauž gulbenietis Ēvalds Rimšs.
Tērēs nodokļu maksātāju naudu
Viņu visvairāk uztrauc fakts, ka ir izlietoti lieli līdzekļi un tie atkal būs vajadzīgi, bet šoreiz no nodokļu maksātāju naudas. Ē.Rimšs nofotografējis arī pašreizējo labošanas darbu norisi pie centrālās strūklakas un to, kā ir ieliktas ūdeni pievadošās caurules.
“Par visu normatīvo aktu ievērošanu atbildīgi ir strūklakas projektētāji. Ja viņi šos aktus neievēro – vainīgi ir viņi. Ja strūklakas būvnieki kaut ko nav ievērojuši, tad vainīgs ir būvnieks. Atbildība jāuzņemas arī tehniskajam uzraugam, kurš ir parakstījis dokumentus,” saka Ē.Rimšs.
Neprognozē laiku, kad atsāksies darbība
“Dzirkstele” sazinājās arī ar Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālās nodaļas vadītāju Jāni Krastiņu. Viņš paskaidroja, ka šobrīd ir veikta strūklakas praktiskā izpēte un apzināti bojājumi, bet finansiālie zaudējumi vēl nav apkopoti.
“Atrokot caurules, pārliecinājāmies, ka ir bojāta centrālā ūdens padeves plastmasas caurule. Caurule ir ierakta precīzi pēc projekta. Viss ir izdarīts akurāti. Būtībā tas, cik dziļi vai sekli zemē atrodas caurule, neko nedod. Tajā nekādā gadījumā ziemā nedrīkstēja palikt ūdens,” saka J.Krastiņš. Šobrīd notiekot remontdarbi, bet konkrēti prognozēt, kad strūklaka sāks darboties, pagaidām nevarot. Tiekot darīts viss, lai tas notiktu iespējami ātrāk. Pagājušajā sestdienā un svētdienā esot izmēģinātas tās strūklakas daļas, kas darbojas. “Dzirkstele” atkārtoti interesējās, kurš tad īsti ir centrālās strūklakas apsaimniekotājs un vainīgais. “Vainīgs ir caurulē atstātais ūdens, bet kurš to atstājis, nav zināms. Šobrīd šķiet, ka strūklakai nav neviena konkrēta apsaimniekotāja, bet tās ir tikai manas domas,” saka J.Krastiņš.