
“Gribu izteikt savas un vairāku senioru, kā arī jauno māmiņu domas par mūsu pilsētas vadības – Āboliņa kunga un daudzu domes atbildīgo personu – rīcību un attieksmi pret iedzīvotājiem. Visādiem nepiemērotiem (latviešiem nepieņemamiem) dekorējumiem naudas pietiek, bet uzlabot iedzīvotāju ikdienā nepieciešamajam gadiem naudas nav. Par parka malas celiņu no Skolas ielas līdz Ozolu ielas stāvlaukumam runāts gadiem. Trepes no ielas bija šausmīgas. Jā – nu jau it kā “ķeksīti” pielika jautājuma risināšanai. Vai kāds no vadības paskatījās, pārbaudīja, cik izgāzta nauda tai nobrauktuves “karikatūrai”? Vai pa šo nobrauktuvi var braukt māmiņa ar bērnu ratiņiem vai seniore iet no veikala ar iepirkumu somu (ratiņiem), vai uz staciju? Nobrauktuves slīpums vajadzīgs lielāks – garāks, lai normāli pārvietotos! Arī kāpnēm pakāpieni – lēzenāki. Galvenais – vajag “lēnīti” (margas – red.), kur vecs cilvēks var pieturēties. Nedod dievs – nāks rudens, ziema, būs slidens. Pastaigājiet, mūsu pilsētas vadība, un paslidinieties! Visi lepni brauc mašīnās, apkārt neskatās – neko neredz un negrib redzēt. Tāda ir mūsu pilsētas vadības attieksme pret saviem cilvēkiem. Visu dara tikai darīšanas pēc un izgāž domes naudu nelietderīgi ne jau pirmo reizi. Beidzot sāciet domāt un darīt!” vairāku Gulbenes senioru un jauno māmiņu vārdā “Dzirkstelei” raksta Vija.
Atbild Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš:
“Pirmkārt, nevaru komentēt teksta daļu par “latviešiem nepieņemamiem” dekorējumiem. Par to jājautā novada ainavu arhitektei Laimai Šmitei-Ūdrei.
Otrkārt, teikumam “iedzīvotāju ikdienā nepieciešamajam gadiem naudas nav” – varu apstiprināt un piekrist, ka visiem vēlamajiem un vajadzīgajiem darbiem finanšu līdzekļu nepietiek un nepietiks. Bet varu arī apstiprināt, ka katru gadu pilsētā infrastruktūras attīstībai, pārbūvei un sakārtošanai tiek novirzīti milzīgi līdzekļi, un man nav saprotams, kā to var neredzēt un nesajust iedzīvotāji, seniori, jaunās māmiņas un Vija. Vai atceraties, kāda bija Spārītes parka daļa pirms pārbūves? Vai Nākotnes kvartāla iedzīvotāji atceras, kāda bija “nāča” pirms remonta vai Jaunā iela pirms gada? Vai Brīvības pārbūvētajā daļā bija iepriekš gājēju ietve? Šogad pilsētā notiek vērienīgi būvdarbi: Bērzu skola, Brīvības iela, skolas stadions, Vidus iela, Skolas ielas kvartāls. Vai pie šogad notiekošajiem iepriekš minētajiem pārbūves-remonta darbiem var pievienot un realizēt vēl Vijas pieminēto “celiņu no Skolas ielas līdz Ozolu ielai”? Vai pašvaldībai šogad ir finansējums Vijas nepieminētajiem, bet vajadzīgajiem darāmajiem darbiem pilsētā: Spārītes parka otras daļas sakārtošanai; Litenes ielas pārbūvei (asfalts plus gājēju ietve) vai Viestura ielas pārbūvei, vai Gulbīšu parka pārbūvei, vai Dzirnavu dīķa sakārtošanai, vai ūdensvada un kanalizācijas ierīkošanai Ievugravas, Ceriņu, Jasmīnu, Naglenes un citās ielās, kur to nav? Vai ielu apgaismojuma izbūvei ielās, kur tā nav, vai gājēju ietvju un veloceliņu tīkla izbūvei, kur tā nav? Vai visu pilsētas grunts ielu noasfaltēšanai (grunts ielas ir apmēram 19 km)? Vai Vidus ielas slūžu remontam/pārbūvei? Vai Līkās ielas lietusūdeņu kanalizācijas sakārtošanai? To darāmo darbu daudzums ir milzīgs! Protams, arī man gribas, lai finansējuma pietiek visam un pilsēta ir sakārtota visur un maksimāli īsā termiņā, bet tā ir neiespējamā misija, tāpēc darbi notiek prioritārā secībā, izmantojot pieejamo pašvaldības finansējumu, aizņemoties finansējumu, meklējot dažādu fondu līdzekļus un novirzot tos mērķim – pilsētvides sakārtošanai.
Treškārt, paldies Vijai par kritiku. Pieminētās “karikatūras” izmaksas ir: 160, 46 eiro ar PVN (plāksnes un cements), 10 eiro ar PVN (zālāja sēkla), 0 eiro – melnzeme plus darbaspēka un traktortehnikas izmaksas labiekārtošanas iestādes strādniekiem. Zināšanai – nobrauktuves slīpums ir tieši tāds pats, kā iepriekš. Tas netika mainīts. Remontdarbu mērķis bija izdrupušu plākšņu nomaiņa. Vai mērķis tika sasniegts? Jā. Vai mani apmierina rezultāts? Jā, jo ir labāk, un – nē, jo piekrītu Vijai, ka ar bērnu ratiņiem nobraukt/uzbraukt ir neiespējami.”