
Brīvības ielas Gulbenē iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc ielas remonta gaitā nesakārto iebrauktuves uz mājām.
Brīvības ielas iedzīvotāja Tamāra Ulase “Dzirkstelei” jautā, vai tas ir normāli, ka tagad iebrauktuvei uz māju priekšā uztaisīta ietve. “Ja brauc riteņbraucējs pa ietvi un tajā mirklī brauc mašīna ārā no mājas? Visur, kur ir taisītas ielas, iebrauktuves uz mājām vai nu ir asfaltētas, vai arī ir bruģētas. Un kas tagad te par brīnumu? Kaimiņš strādniekiem prasīja, kāpēc netaisa iebrauktuves tālāk, viņam atbildējuši, ka tam nav naudas, un, ja grib, lai tomēr sataisa, tad lai samaksā, sataisīs. Un ja arī kāds ir gatavs samaksāt, lai sataisītu, tad kā tas notiks?” viņa saka.
Uzņēmumā “Rubate”, kas veic Brīvības ielas rekonstrukcijas darbus, “Dzirkstele” noskaidroja, ka tiek bruģētas tās iebrauktuves, kurām neiet garām ietve. Proti, no asfalta malas tur, kur neiet garām ietve, būs bruģēta piecus metrus gara iebrauktuve. Tām mājām, kurām garām iet ietve – būs līdz ietves dziļākajai malai. Tas esot pēc pašvaldības iniciatīvas, lai ekonomētu naudu. Ja pirms tam kādam tur bija bruģis un tika noņemts, tad to atjaunos projekta gaitā.
Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jānis Barinskis “Dzirkstelei” skaidro, ka aiz ietves vairs nebruģē, jo, salasot visas iebrauktuves kopā, “vēl veselu ielu varētu noasfaltēt”. Tādas privilēģijas pašvaldība nevar atļauties. Tas tika nolemts būvniecības laikā un tiek realizēts. “Visiem, kas interesējās, tas bija izstāstīts. Likums nenosaka pašvaldībai asfaltēt vai bruģēt uz mājām iebrauktuvi,” saka J.Barinskis.
Ja iedzīvotājs vēlas, lai uz viņa māju iebrauktuve tālāk tiktu noasfaltēta vai nobruģēta, jāinteresējas pašam, piemēram, pie būvnieka. “Tas būtu nesamērīgi, ja pašvaldība vēl ieguldītu uz katru īpašumu vairākus tūkstošus eiro. Ir ielas, kuras vispār vēl asfaltu nav sagaidījušas,” saka J.Barinskis.
Brīvības ielas projekta gaitā atlikušie darbi: jābruģē ietves, nobrauktuves, jāsaliek ceļa zīmes, apzaļumošana, jāveic ceļa apzīmējumi.

T.Ulase arī ir sašutusi, ka Brīvības ielas remonta laikā, kad tika taisītas komunikācijas, neko nepasakot, strādnieki izrāvuši vārtiņus. “Izeju ārā un redzu, ka mani vārtiņi stāv izrauti. Vai tad kāds tā dara? Kad sāku interesēties, vai neliks atpakaļ, tad kaut kā šķībi un greizi ielika atpakaļ. Pēc tam pati par papildu samaksu meklēju, kas man iecementē atpakaļ vārtus,” stāsta T.Ulase.
J.Barinskis norāda, ka šādai situācijai nevajadzētu būt. “Ja bija vārtiņu demontāža, tad pēc tam vārtiņus montē arī atpakaļ,” saka viņš. Savukārt uzņēmuma “Rubate” ceļu būves projektu vadītājs Sandis Jankovs norāda, ka šādos gadījumos uzreiz jāvēršas pie būvnieka. “Esam atsaucīgi. To visu var atrisināt uz vietas satiekoties,” viņš uzsver.