
Kāds lasītājs “Dzirkstelei” ziņo, ka pēc peldes jūnija karstajās dienās Stāmerienas ezerā uz ādas parādījās niezoši izsitumi tieši tāpat kā pagājušā gada vasarā.
“Braucu peldēties ar bērnu vietā netālu no Stāmerienas pils. Pēc peldes abiem uz ādas sametās pumpas. Braucām arī nākamajā dienā uz to pašu vietu peldēties, un izsitumu jau kļuva vairāk. Tie niez, un sajūtas ir nepatīkamas. Diskomforts. Arī pagājušajā gadā Stāmerienas ezerā “noķērām” tā saucamo “peldētāju niezi”. Laikam arī šogad tas pats,” stāsta vīrietis.
“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes ģimenes ārsti Līgu Virziņu, kura skaidro, ka pēc peldes stāvošā ūdenī vajag noskaloties ar tīru ūdeni vai vismaz uzreiz noslaucīties, kā arī nomainīt peldkostīmu/peldbikses. “Un aptieciņā noteikti jābūt kādai pretniezes ziedei/krēmam, antihistamīna preparātam, jo šogad arī kukaiņu ļoti daudz. Pie ārsta jāvēršas gadījumā, ja parādās strutaini izdalījumi kodumu vietās, kā arī tad, ja, lietojot nosauktos medikamentus, nepāriet sūdzības,” saka ārste.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ja ūdenskrātuvē, kura tiek izmantota peldēšanai, ūdens plūsma ir lēna vai ūdens ir stāvošs, piemēram, karjeros, ezeros, kā arī, ja tajā ir novērota ūdensputnu un ūdens zīdītāju klātbūtne, jāatceras, ka ūdenstilpē ir iespējama arī mikroskopisko parazītu klātbūtne. Cilvēkiem ar jutīgāku ādu tas var izraisīt veselības traucējumus – ādas alerģiju jeb “peldētāju niezi”.
Alerģiska ādas reakcija pēc peldes, kas tiek dēvēta par “peldētāju niezi”, vasaras mēnešos ir samērā izplatīta visā pasaulē un sakarā ar klimata pārmaiņām izplatās arī mūsu ģeogrāfiskajā zonā.